Faranjite ne iyi gelir? Faranjit nasıl geçer? Geçmesi ne kadar sürüyor?

Faranjite ne iyi gelir? Faranjit nasıl geçer? Geçmesi ne kadar sürüyor?

Soğuk algınlığı veya başka nedenlerden bağlı olarak faranjit ortaya çıkmaktadır. Faranjit toplumda görülme olasılığı yüksek olan hastalıklardan biridir. Faranjit boğaz iltihabı olarak da bilinen bir çeşit solunum yolu hastalıkları arasında yer almaktadır. Bu hastalıktan müzdarip olan kişiler ise faranjite iyi gelen bitkisel yöntemleri araştırmaktadırlar. Peki, faranjite ne iyi gelir? Faranjit nasıl geçer? Geçmesi ne kadar sürüyor? Bütün bu soruların cevaplarını derlemeye çalıştık.

Faranjite yönelik olan bitkisel tedavi seçenekleri mevcuttur. Bitkisel tedavi yöntemleri ile kısa süre içerisinde faranjit ve faranjitin belirtilerinden tamamı ile kurtulabilirsiniz. Faranjit her yaşta ortaya çıkabilen hastalıklar arasındadır.

Faranjite Ne İyi Gelir?

Ekinezya Çayı: Faranjite iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri arasında en bilinen ve en etkili bitkisel tedavi ekinezyadır. Ekinezya özellikle çayı ile birlikte tüketildiğinde faranjit benzeri şikayetleri kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır. Ekinezya çayı faranjitin iyileşme süresini de kısaltmaktadır. Altınmühür bitkisi ile birlikte tüketilen ekinezya çayı faranjite son derecede iyi gelmektedir. Ekinezyayı çay şeklinde de tüketebilir ya da dilerseniz ekinezya içeren spreyler de boğazınıza sıkarak tedavi edebilirsiniz.

Ada Çayı: Faranjite iyi gelen bir diğer bitkisel çay ise ada çayıdır. Ada çayı faranjit için son derece de etkili olan bitkisel çaylar arasında yer almaktadır. Ada çayını gargara şeklinde yapabilir ve o şekilde tüketebilirsiniz. Faranjitin neden olduğu boğaz iltihabı ada çayı ile birlikte tedavi edilmektedir. Eğer sık sık faranjit şikayetlerinden şikayetçiyseniz ada çayını günde 7-8 defa gargara şeklinde tüketerek bütün faranjit şikayetlerinizi minimuma indirebilirsiniz.

Zencefil: İnsan sağlığına da oldukça faydalı olan zencefil faranjit için de kullanılan bitkisel doğal yöntemlerden biridir. Zencefil adeta şifa kaynağı olarak nitelendirilen bitkisel tedavi seçenekleri arasındadır. Faranjit aynı zamanda mikrop kırıcı özelliği bulunan bir gıdadır. Dolayısıyla faranjite neden olan mikropların boğazdan atılmasına yardımcı olur ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Zencefil ayrıca boğazı yumuşatır ve faranjitin iyileşme süresini azaltmaktadır.

Zerdeçal: Her derde deva olarak nitelendirilen zerdeçal faranjit tedavisi içinde kullanılmaktadır. Zerdeçal mikrop kırıcı ve mikroplara karşı oldukça etkili olan bir bitkisel gıdadır. Boğaz da ve solunum yolunda meydana gelen her türlü iltihaplanma zerdeçal ile birlikte geçmektedir. Faranjit zerdeçal tedavisi ile birlikte önemli ölçüde geçmekte ve kişi kendini daha iyi hissetmektedir. Zerdeçalı süt ile birlikte karıştırın. Ardından elde edilen karışımı karıştırın. Elde edilen karışım faranjite karşı oldukça etkili olan bir karışımdır. Bu şekilde günde 2 kez zerdeçal karışımı içerek faranjit şikayetlerinden kurtulabilirsiniz.

Fesleğen: Faranjite etkili olan ve faranjitin iyileşmesini kısa sürede sağlayan bitkisel tedavi yöntemlerinden bir diğeri de fesleğendir. Fesleğen tam bir antioksidan olan gıdalar arasındadır. Evlerde de kolay olarak bulunan fesleğen ile birlikte faranjit şikayetlerinden kurtulmak mümkün. Fesleğen içerdiği magnezyum ile birlikte vücuttaki kan akışını da hızlandırmaktadır. Faranjitin neden olduğu boğaz iltihabı da fesleğen ile birlikte geçmektedir.

Faranjit Nasıl Geçer?

Faranjitin bir an önce geçirilmesi için öncelikle sigara ve benzeri tütün ürünlerinden uzak durmak gerekir. Sigara içermiş olduğu zararlı maddeler ile birlikte boğazın iltihaplanmasına neden olur. Solunum yollarını da önemli ölçüde etkileyen sigara mutlaka bırakılması gereken ve faranjitin gelişmemesi açısından son derecede önemlidir. Eğer sürekli sigara içiyorsanız faranjit şikayetleri sık sık ortaya çıkacaktır. Faranjiti hemen geçirmek istiyorsanız boğaz iltihabını atmak için tuzlu su ile gargara yapmalısınız. Tuzlu su ile gargara yaparak faranjit kısa süre içerisinde geçer. Tuz ile iltihaplanma da ortadan kalkmaktadır.

Alkolü keserek de faranjitin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Alkol içmeyerek faranjit gelişmesini engelleyebilir hem de solunum yollarınızı daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Bundan dolayı eğer içiyorsanız biran önce alkolü bırakmalısınız. Bazı toz ve partiküllerde faranjite neden olabilmektedir. Sık sık bulunduğunuz ortamı havalandırarak faranjit gibi şikayetlerin gelişmesini engelleyebilirsiniz.

Faranjit Geçmesi Ne Kadar Sürüyor?

Faranjit genelde soğuk algınlığı ile ortaya çıkmaktadır. Soğuk algınlığının geçmesi de kişiden kişiye göre değişmektedir. Faranjitin geçmesi yaklaşık olarak 1 hafta sürmektedir. Uygulanan bitkisel tedavi ve bol bol sıvı almak bu süreyi daha da kısaltabilir. Faranjit mutlaka tedavi edilmesi gereken boğaz ve solunum yolu hastalıkları arasında yer almaktadır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS