Genç kalmak artık mümkün

A A

30.03.2020 - 15:48

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, yaşlanma karşıtı “plus aşı” uygulamasıyla cilt gençleştirme tedavisini sizler için anlattı.

Genç kalmak artık mümkün

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte canlılık kaybı ve kırışıklık belirtileri ortaya çıkar. Günümüzde enjeksiyon teknikleri ile yaşlanma belirtileri durdurulabilir, cilt daha genç ve canlı hale getirilebilir. Kırışık tedavisinde uygulanan botoks ve dolgu enjeksiyonu cildin yenilenmesine tek başına yardımcı olmaz. Cildin ihtiyacı olan canlılığı geri kazandırmak için rejenerasyon ve uyarıcı etkisi olan takviyelerin sağlanması gerekir. Plus aşı, özel içeriği sayesinde cilde vitamin, kollajen ve nem takviyesi sağlar. Bu sayede cildin daha sağlıklı, canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Plus aşı nedir?

Plus aşı cilt kalitesini artırmak, cildi nemlendirmek, onarmak ve canlanmasını sağlamak için uygulanan, uzun süreli etkileri olan kozmetik bir tedavidir. Özel içeriği enjeksiyon yöntemiyle cilde enjekte edilir. İşlemden önce lokal anestezi uygulandığı ve ince uçlu iğneler kullanıldığı için herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilmez. Enjeksiyonun sonuçları birkaç hafta içinde tam olarak etkisini göstererek cildin canlanmasını sağlar.

Çeşitli vitamin ve minerallerden oluşan özel içerik ağız ve göz çevresindeki ince çizgilere, yüz, boyun, dekolte gibi cildin zarar gördüğü bölgelere uygulanabilir. Her yaş grubuna uygulanabilen plus aşı kişinin ihtiyacına göre 2-4 seans olarak uygulanabilir.

Özellikle yaşlanma ve güneşin zararlı etkilerine maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı gibi nedenlerden dolayı cilt tabakalarında meydana gelen deformasyonların giderilmesi ve önlenmesinde yardımcı olur.

Unutmayın, cildinizi ne kadar besler, korur ve desteklerseniz o kadar uzun süre daha genç ve güzel bir görünüme sahip olursunuz.