Gıdı bölgenizdeki kırışık görünümden kurtulabilirsiniz

Gıdı bölgenizdeki kırışık görünümden kurtulabilirsiniz

Gıdı bölgenizdeki kırışık görünümden kurtulabilirsiniz

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. İlsun Aka, gıdı bölgesi hedeflenerek yapılan mezoterapi işlemini sizler için anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Zaman zaman makyaj yaparak yüz bölgesindeki şekil bozukluğu kamufle edilebilir. Ancak gıdı bölgesi için bu geçerli değildir. Gıdı bölgesinde oluşan sarkma ve kırışıklıklar için genellikle tercih edilen yöntem gıdı mezoterapisidir. Çene altından boyuna kadar olan bölgeye kaplayan kısma gıdı bölgesi denilmektedir. Bu bölgede aşırı yağlanma, sarkma ve kırışıklık gibi sorunlar görülebilir. Bu sorunlar kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine yol açabilir.

En etkili yöntem: Gıdı mezoterapisi

Toplumda gıdı olarak adlandırılan bölge çene ve boyun alt kısmını içerir. Yaşlandıkça yüz bölgesinde sarkmalar başlar ve bu sarkmalar ilk olarak gıdı bölgesinde ortaya çıkar. Gıdı bölgesi oluşumunun başlıca nedenleri yaş, kilo alımı ve genetik faktörlerdir. Zamanla, sarkık bir çene, kişinin yaşlı ve yorgun görünmesine neden olabilir. Kişilerin ihtiyaçlarına göre uygulanacak yöntem uzman tarafından belirlenir. Sıklıkla tercih edilen yöntem ise mezoterapi uygulamasıdır. Mezoterapi enjeksiyonları ameliyatsız ve etkili gıdı küçültme yöntemleridir. Mezoterapi, gıdıda biriken fazla yağ dokusunu azaltabilir, gevşek cilt dokusunu sıkılaştırabilir ve kırışıklıkları azaltabilir.

Nasıl uygulanır?

Mezoterapi 10 dakika süren ağrısız, oldukça etkili ve basit bir uygulamadır. Mezoterapi uygulamadan önce bölgeye anestezik krem sürülür. Daha sonra alt çene bölgesindeki yağlanan alanları işaretlemek için bir kalem kullanılır. Bu alan temizlenir ve ardından mezoterapi solüsyonu çok ince bir iğne yardımıyla çene bölgesine enjekte edilir. Yaz veya kış olmak üzere her mevsimde tercih edebilen bir yöntemdir. Uzman hekimin yönlendirmesi ve kişinin ihtiyacına göre 10 günde bir olacak şekilde uygulama yapılabilir.