Göbek Eritme Hareketleri: Evde Hangi Göbek Eritme Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler

Göbek Eritme Hareketleri: Evde Hangi Göbek Eritme Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler

Artık göbeklerini eritmek, kilolarından kurtulmak isteyenler genellikle spor salonlarını tercih ediyorlar. Fakat spor salonlarına gitmek istemeyen insanlar için de alternatifler mevcut. Hiç dışarı çıkmadan, evde, internet üzerinden yardım alarak gerçekleştirebileceğiniz pek çok hareket bulunuyor. Bu hareketleri düzenli olarak uygularsanız, spor salonuna gitmenize ya da evden çıkmanıza gerek bile kalmayabilir.

Evde Hangi Göbek Eritme Hareketleri Yapılabilir?

Hareketsiz yaşam tarzına sahip insanlarda kilo problemleri olabileceği gibi, aynı zamanda başka sağlık sorunları da görülebiliyor. Bu sağlık sorunları hareketsiz yaşam tarzına bağlı olabileceği gibi, aynı zamanda fazla kilolarla da ilgili olabiliyor. Dolayısıyla her insanın sağlıklı bir hayat sürebilmesi için sık sık hareket etmesi gerekiyor. Yani sağlık sorunları yaşamamak için fazla kilolardan kurtulmak ya da sahip olunan sağlıklı kiloyu korumak gerekiyor.

Fazla kilolardan kurtulmak ya da göbek eritmek için yapabileceğiniz pek çok hareket bulunuyor. Bu hareketleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Flutter Kicks

Plank

Mountain Climber

Kalça Kaldırma Hareketi

Bacakla Çember Çizme

Bisiklet Egzersizi

Crunches

Yarım Şınav

Karın Kaldırma

Evde Yapılabilecek Egzersizler

Yukarıda belirtilen egzersizler evde göbek eritme hareketleri konusunda en çok kullanılan egzersizlerdir. Peki, bu egzersizler ne şekilde yapılabilir? Her bir egzersizin ne şekilde yapılacağını okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Flutter Kicks

İlk olarak sırt üstü şekilde yere uzanın. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin ve omuzlarınız yerden yükselene dek başınızı kaldırın. Bunu yaptıktan sonra ayaklarınızı 15 santim kadar yükseğe kaldırın. Ardından bir sol ayağınızı, bir sağ ayağınızı olacak şekilde, ayaklarınızı yukarı kaldırıp eski konumuna getirin.

Plank

Bilinen en zor göbek eritme hareketlerinden biridir. Önce dizler üzerinde, dirseklerden kıvrık ve yere gelecek şekilde, yüzüstü olarak yere uzanılır. Ardından ayak parmak uçları üzerinde yükselinir. Bu durumda derin nefes alarak yaklaşık 30 saniye boyunca durulur.

Mountain Climber

Bu egzersizde avuç içleri açık şekilde yere basmalıdır. Kollar dik bir şekilde konumlandırılır. Bacaklar uzatılır. Bu harekette vücut 45 derecelik açıda, eğik durmalıdır. Önce sağ diz, ardından da sol diz karın bölgesine çekilir ve ardından da eski konumuna geri getirilir. Bu hareketi mümkün olduğunca hızlı yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Kalça Kaldırma Hareketi

Sırt üstü uzanın ve avuç içlerinizi açık şekilde yere koyun. Bacaklarınızı birleştirin ve dik açıyla yukarı kaldırın. Bu harekette bacakların dik olması ve dizlerden bükülmemesi iyi olacaktır. Bu şekilde ayaklarınızı yatırıp kaldırmaya devam etmeniz gereklidir. Ayaklarınızı indirdiğinizde nefes almalı ve kaldırdığınızda ise nefes vermelisiniz. Bu harekette başınızı ve omzunuzu hareket ettirmemeniz, sabit tutmanız önemlidir.

Bacakla Çember Çizme

Yere tıpkı kalça kaldırma hareketinde olduğu gibi uzanmalısınız. Önce sağ bacağınızı hiç bükmeden ya da mümkün mertebe bükmeden 90 derecelik açıyla, dik olacak şekilde havaya kaldırın. Ayak parmak uçlarını gergin bir şekilde tavana doğru dik tutmaya çalışın. Bu hareket her ayak için 10 ile 60 saniye arasında bir süreyle uygulanmalıdır.

Bisiklet Egzersizi

Yere sırt üstü uzandıktan sonra dizlerinizi 90 derecelik açıyla, dik olacak şekilde kırın. Ellerinizi de ensenizde birleştirin. Sol dizinle sağ dirseğinize, sağ dizinle sol dirseğinize dokunmaya çalışın ve bunu tekrarlayın. Bu hareket en iyi göbek eritme hareketlerinden olduğundan mümkün olduğunca devam ettirin.

Crunches

Crunches hareketinin bir diğer adı da yarım mekiktir. Bu harekette sırt üzeri uzanılır ve dizler hafif kırılır. Ayak tabaları yere basmalıdır. Kollarınızı isterseniz ensenizde birleştirebilir, isterseniz de çapraz şekilde göğsünüze koyabilirsiniz. Hareketi uygularken yatarken nefes almalı ve kalkarken nefes vermelisiniz. Crunches göbekteki yağları kasa dönüştürmek konusunda etkili bir harekettir.

Yarım Şınav

Yarım şınavda vücut yerde, dizler üzerinde ve 45 derecelik açıyla eğik durmalıdır. Ayaklar, sağ ayak sol ayağın ya da sol ayak sağ ayağın üzerine gelecek şekilde çapraz yapılır. Duruş tamamlandıktan sonra tıpkı şınav hareketinde olduğu gibi hareket uygulanmaya başlanır. Eğer isterseniz hareketin amacına hizmet etmesi için bu hareketi 3 x 15 şeklinde uygulayabilirsiniz.

Karın Kaldırma

Yere sırt üstü yatın, bacaklarınızı kırın ve ellerinizi ensenizde birleştirin. Hemen ardından kalçanızı hafifçe yukarı kaldırın ve bu şekilde 15 saniye bekleyin. Ardından kalçanızı indirin ve hareketi tekrarlayın. Bu hareketi de üst üste 15 kez uygulayabilirsiniz.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS