Göz çevresi morlukları için yeni tedavi yöntemi

Göz çevresi morlukları için yeni tedavi yöntemi

Göz çevresi morluğu yaştan bağımsız şekilde erken yaş gruplarında da gözlenebilen, genetik nedenli olabilen, damarsal yapıların yüzeyde yerleşmesinden ya da daha çok ilerleyen yaşlarda vücuttaki birtakım anormalliklerin belirtisi olarak ortaya çıkabilen bir durumdur.

Günlük yaşamda aşırı yorgunluk, uykusuzluk, kötü beslenme gibi nedenlerin artırdığı bu sorun, estetik açıdan oluşturduğu olumsuz görünüm nedeniyle de kişilerin çoğu zaman kozmetik olarak kapatma ihtiyacı duydukları bir problemdir. Günümüzde göz çevresi morlukları için geliştirilen yeni bir tedavi seçeneği var. Dermatoloji Uzmanı Dr Burcu Yamangöktürk Solak anlattı.


Dr. Burcu Yamangöktürk Solak, "göz çevresi morluğu ile karşılaştığımızda öncelikle buna neden olabilecek hastalıkları araştırmak gerekir. Gerekli tetkiklerin ardından, altta yatan herhangi bir hastalık saptanmadığı durumlarda kozmetik iyilik halini artırmak hedefi ile birtakım tedaviler planlanabilir" diyor.


Göz çevresi derisi vücudun diğer alanlarına görece incedir. Yaşlanma belirtilerinin genellikle en erken göz çevresinde belirmesinin nedeni de budur. Yaşlanma sürecinde deri içeriğindeki kolajen ve elastin azalır, ödem atıcı mekanizmalar zayıflar ve torbalanmalar başlar. Göz çevresi yıllar içinde yoğun, korunmasız güneş nedeniyle ile koyulaşır.


Doku içindeki oksidasyon nedeniyle oluşan hücresel atıklarla mücadele edecek antioksidan mekanizmalar zayıflar. Dolayısı ile bu noktada tedavide seçilecek yol tüm bu olumsuzluklara karşı mücadele edebilmelidir. Tedavide kimyasal peeling uygulamaları, renk açıcı ve lenf drenajı artırıcı etken maddelerin deri üzerinden farklı tekniklerle uygulanması tercih edilebilir.


Yeni Global Eyecon nedir?


Global Eyecon periokuler uygulaması ardışık 3 kimyasal peeling seansı ve özel solüsyonun deri yüzeyinden emiliminin artırılacağı 3 mikro iğneleme işlemini kapsar.


Global Eyecon Periocular Peeling: Kimyasal bir peelingtir. Kimyasal soyma, çeşitli derinliklerde hareket etmeyi sağlayan kimyasal eksfolyantların uygulanmasıyla hızlandırılmış, kontrollü bir cilt yenilenmesine neden olan bir dermo-kozmetik prosedürdür. Global eyecon periocular peeling, azelaik asit, salisilik asit, laktik asit, resorsinol, sitrik asit ve fitik asidi birleştiren kimyasal bir bileşimdir. Göz çukurunu çevreleyen bölgenin bakımı için antiaging özellikleri ile karakterizedir.


Global eyecon periocular yaşlanma ve yorgunluk karşıtı steril solüsyon, mikro sirkülasyonda renk açma ve dekonjestan etkiye sahip etken maddelerin kombinasyonudur. Mikro-iğneleme veya diğer transdermal araç sistemleri ile yapılacak transdermal işlem için uygundur.


Global eyecon periokuler uygulamada,hem kimyasal peeling kombinasyonu hem de transdermal uygulanan solüsyon ile amaç, renk yoğunluğunun azaltılması, derinin sıkılığının artırılması, torbalanmaya karşı lenf drenajın iyileştirilmesi ve zaman ile oluşan kolajen, elastin kaybına karşı koymaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS