hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  GSS borç sorgulama e-devlet'te! Genel sağlık sigortası borcu sorgulama nasıl yapılır?

  GSS borç sorgulama e-devlette Genel sağlık sigortası borcu sorgulama nasıl yapılır
  expand

  Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. GSS geçtiğimiz yıllarda herhangi bir kurumda sigortalı olarak çalışmayan kişilerin de devlet hastanelerinden yararlanabilmeleri için uygulamaya alınmıştı. Gelir durumuna göre SGK’ya yapılacak aylık ödeme sonrasında kişiler devlet hastanelerinden de yararlanabiliyordu. Peki, GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Herhangi bir kurumda sigortalı olarak çalışmayan kişilerin devlet hastanelerinden ücretsiz olarak faydalanabilmeleri için genel sağlık sigortası sistemi devreye alınmıştı.

  Bu kapsamda kişiler hane içi gelire göre SGK’ya aylık olarak ödeme gerçekleştiriyorlar. Ancak hastanelerde ücretsiz olarak faydalanabilmek için GSS prim borcunun bulunmaması gerekiyor. Peki, borç sorgulama nasıl yapılıyor?

  GSS PRİM BORCU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  Borç sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile e-devlet’e giriş yapan kişiler buradan arama alanına “SGK” ya da “GSS” yazarak “GSS prim borcu sorgulama” ekranına ulaşabilirler. İlgili hizmeti seçerek kendilerine ait borcun bulunup bulunmadığı bilgisine yine aynı sayfa üzerinden ulaşabilirler.

  BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

  Borcu bulunan ve ödeme yapmak isteyen kişiler de “kredi kartı ile öde” seçeneğini kullanarak genel sağlık sigortası prim borçlarını ödeyebilirler.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow