Günde 1 porsiyon yetiyor! Kolon kanserine karşı mutlaka tüketin

Kolon kanserine karşı faydalı besinler arasında çam fıstığı önemli bir yer tutuyor. İşte çam fıstığının faydaları...Düşük kolestrol

Çam fıstığı yararları kolesterolü azaltma ile başlar. 2014 yılında yapılan bir çalışmada, metabolik sendromlu kadınların, çam fıstığı da dahil olmak üzere altı haftalık fındık tüketiminden sonra kolesterol düzeyinde azalma görülmüştür.
Kilonun korunması

Aslında, araştırmacılar düzenli olarak çam fıstığı yiyenlerin daha düşük bir ortalama ağırlığa, daha küçük ağırlık çevresine ve daha düşük bir insülin direncine sahip olduklarını bulmuşlardır.
Ek olarak, çam fıstığı beslenmesi iyi bir lif, E vitamini, kalsiyum, magnezyum ve potasyum dozu içerir, bunların hepsi daha sağlıklı bir diyetle toparlanılır ve kilo verme hedeflerine yardımcı olur.
Düşük kan basıncı

Çam fıstığı faydaları kan basıncını düşürme kabiliyetiyle devam eder. Bunun nedeni, çam fıstığının yüksek derecede magnezyum içermesiyle alakalıdır.
Kemik sağlığı

Birçok insan süt içmenin kemiklere iyi geleceğini düşünür. Ancak pastörizasyondan sonra süt asidik hale gelir. Ve bu bir işe yaramaz. Bu nedenle çam fıstığı gibi K vitaminini içeren besinleri araştırmalısınız.
Kolon kanserinden korunma

Çam fıstığı içindeki magnezyum da kanser riskini azaltma çabasına yardımcı olur.
Aslında, tek bir çam fıstığı porsiyonu, önerilen günlük magnezyum alımının yüzde 18'ini sunmaktadır. Ve magnezyumda yüksek diyetler, birkaç kanser türünü aza indirir.
Ayrıca, başka bir çalışmada magnezyum alımı ve kolon kanserinin daha düşük oluşumları arasında pozitif bir bağlantı bulunmuştur.
Göz sağlığı

Tıpkı lahanada olduğu gibi çam fıstığı da "göz vitamini" adı verilen önemli miktarda lutein içerir.
Vücudunuz kendi başına lutein üretemez, ancak yiyeceğiniz besinlerden alabilirsiniz.
Ruh halini dengeler

Magnezyum, depresyon, anksiyete gibi durumlardan muzdarip gençler veya yetişkinler için bir kurtarıcı niteliğindedir. Birçok depresyon ilacının etkisiz olduğunu düşünürsek, bu bulgular kesinlikle iyi haberdir.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS