Iç Bacak Eritme Hareketleri: Evde Hangi Iç Bacak Eritme Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler

Iç Bacak Eritme Hareketleri: Evde Hangi Iç Bacak Eritme Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler

Genelde ince ve uzun görünümlü olan bacaklar bütün kadınların sahip olmak istediği bir fiziktir. Bacakları toplu görünmekte olan kadınların ince bacaklara sahip olmaları mümkündür. Evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz pek çok yöntem ile kusursuz fiziğe sahip olabilirsiniz. 

İç Bacak Eritme Hareketleri

Dünya üzerinde yayılan obezite sorunu ile birlikte iş hayatının da olumsuz etkilerinden dolayı fazla hareketsiz kalınması kişileri egzersize yöneltmektedir. Genel olarak vücutta en belirgin bulunan bacaklar form durumunu her daim en çok belli eden bölgelerden biridir. İç bacak inceltme hareketleri düzenli bir şekilde yapıldığı zaman hem hızlı hem etkili sonuçlar almak mümkündür.

 Evde Hangi İç Bacak Eritme Hareketleri Yapılabilir? 

Evde düzenli bir şekilde yapılacak olan iç bacak eritme hareketleri aşağıdaki gibi olmaktadır. Daha fazla yağ yakmayı isteyenler egzersizlere genelde ağırlık da ekleyebilirler. Bu hareketlerin düzenlenme şekli kişiye göre değişmektedir. Bu iç bacak hareketleri şu şekildedir. 

Lunge Hareketi

 Bu hareket ile kişinin bacaklarındaki selülit oluşumunu ve iç bacak yağlarını engellemek mümkündür. Ayakta dik olacak bir şekilde durun ve bir ayağınızı da öne doğru getirin. Sonra diğer ayağınızı da geriye doğru esnetin. Lunge hareketi yaparken dizler yere değmeyecek bir şekilde 1 saniye ya da 2 saniye bekleyin ve ayağı değiştirip yine aynı şekilde uygulayın. Kişiye göre değişmek ile birlikte 3 set ile 15 kez tekrar yapılabilir.

 Sumo Squat

Sumo squat hareketi iç bacakta etkili olan bir harekettir. Ayrıca aynı zamanda selülit oluşumunu da engellemeye yardımcı olur. Bu hareketi yaparken öncelikle ayakta dik bir şekilde durun ve ayaklarınızı kalça genişliğinden daha da fazla olacak şekilde iki yana açın. Sonrasında oturur bir şekilde yavaş yavaş aşağıya inin ve 1 ya da 2 saniye bekledikten sonra tekrar ilk pozisyonunuzu geri alın. Bu egzersiz 3 set ile 15 kez tekrarlanmalıdır. Bu şekilde düzenli tekrarlar ile birlikte iç bacaklarınızı çalıştırma imkanı bulmuş olursunuz.

 Side Lunge Hareketi

Side lunge hareketi her zaman için kişilerin iç bacak eritmelerini sağlamaktadır. Ayrıca buna ek olarak düzenli şekilde yapıldığı zaman iç bacak ile birlikte yan bacak kaslarınızda da gerilme ve esneklik sağlayacaktır. Side Lunge hareketinde, ayaklarınızı bel hizasına dek açın. Sağa doğru eğilip vücudunuzu yere doğru eğin. Ayrıca vücudun üst bölümü dik olacak bir şekilde kendinizi ayarlayın ve bacaklardan güç alıp ilk pozisyonunuza kadar geri dönün. Ardından ayak değiştirip aynı şekilde diğer ayağa uygulayın ve kişiye göre değişmek ile birlikte 3 setle 15 kez tekrar yaparak başlayabilirsiniz.

Bridge Hareketi 

Bridge hareketinde hem iç bacak hem kalça bölgeleri çalışmış olmaktadır. Bu hareket yapılırken önce yere sırtüstü uzanın ve de ayaklarınızı yere doğru kıvırın. Karın kaslarınız sıkı olacak şekilde kalçanızdan itibaren de vücudunuzu yukarı doğru kaldırın. Bu hareket yapımı 3 set ile birlikte 15 kez tekrarlanmalıdır.

 Fire Hydrant Hareketi 

Bu hareket ile kişiler hem karın kasları çalıştırmış olur hem bacak kasları çalıştırmış olur. Hareket yapımında öncelikle yerde ellerinizin ve ayaklarınızın üstünde durun. Elleriniz bir omuz hizasında ve genişliğinde olacak şekilde dizler ise kalçanın altında ve de 90 derece olacak bir şekilde ayarlayın.

Sırt dik ve karın kasları da kasılı olacak bir şekilde sağ kalçanızı vücudunuzun sağ tarafına kaldırın ve de sağ diz kalça seviyelerine gelene kadar esnetin. Ardından sağ diz yere değmeyecek bir şekilde yavaş yavaş indirin. Ayağı değiştirip diğer ayağa aynı şekilde uygulama yapın. Kişiye gören değişmekte olup genelde 15 tekrar 3 set yapılmalıdır.

Standing Leg Raise Hareketi

Bu egzersiz genel olarak bacak ve kalça bölgelerini sıkılaşmasını sağlamaktadır. Standing leg raise egzersizi yapılırken önce ayakta düz ve de dik bir şekilde durulur. Ardından eller kalçada olacak şekilde ve dizleri hiç bükmeden sağ ayak ile sağ dizi hiç bükmeden yan tarafa doğru havaya kaldırın.

Sonrasında vücudunuzu dik olacak bir şekilde tutun ve ayağı değiştirip diğer bir ayak ile aynı şekilde uygulayın. Standing leg raise hareketi genel anlamda 3 set ile yapılmakta olup her sette ise toplam 15 kez tekrarlama yapılmalıdır.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS