Kilo verdiren 5 günlük alışkanlık! Diyet yapmadan kısa sürede zayıflayın

Kilo verdiren 5 günlük alışkanlık! Diyet yapmadan kısa sürede zayıflayın

Kilo verdiren 5 günlük alışkanlık! Diyet yapmadan kısa sürede zayıflayın

Kilo vermek için hayatınızda küçük değişiklikler yaparak büyük etkiler yaratabilirsiniz. Kilo vermek sabır gerektiren uzun bir iş. Ancak günlük olarak bazı alışkanlıklarınıza dikkat ettiğinizde kilo vermeniz kolaylaşabilir ya da mevcut kilonuzu koruyabilirsiniz. Kilo vermek için çeşitli şok ve sağlıksız diyetler deneme yerine her gün düzenli olarak bu alışkanlıklara dikkat etmeniz ince bir bedene sahip olmanızı sağlar. Kilo verdiren günlük alışkanlıklar nelerdir? diye merak ediyorsanız bu yazımıza mutlaka bir göz atın. (Posta)

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kilo verebilmek için uzun süreli diyet ve egzersiz yapmanıza gerek yok. Kendinizi kilo vermek konusunda daha özgür hissetmek istiyorsanız güçlük alışkanlıklarınızda değişime gidebilirsiniz. Kilo verdiren 5 günlük alışkanlığı tek tek açıkladık.

1-HER GÜN TEMPOLU YÜRÜYÜN

Kilo vermek için beslenmenize dikkat etmeniz kadar hareket etmeniz de önemlidir. Hareket miktarınız kilo kontrolünde önemli rol oynar. Her gün düzenli olarak yürüyüş yapmaya başlayarak kalori yakabilirsiniz. Hem sağlığınız için hem de kilo vermek için çok faydalı olan yürüyüşler sayesinde yağlarınızı yakarken kaslarınızı da çalıştırırsınız. Uzmanlara göre günde en az 10.000 adım atmak sağlığımız için gereklidir, eğer bu kadar yürüyemem diyorsanız en azından yürüme mesafelerinizi uzatabilirsiniz.

2-AZ KALORİLİ BESLENİN

Kilo vermek istiyorsanız kalori alımınıza dikkat etmeniz gerekir. Yaktığımız kalori ile aldığımız kalori arasındaki fark ne kadar fazlaysa o kadar kilo veririz. Beslenme listenize kalorisi düşük olan lifli gıdaları ekleyerek daha az kalori alabilirsiniz. Böylelikle yakmanız gereken yağ miktarı da bu oranda azalır.

3-DIŞARIDA YEMEK YEMEYİN

Dışarıda sağlıksız ve işlenmiş gıdalar tüketmek vücudunuzda yağların depolanmasına sebep olur. Yoğun olduğunuz zamanlarda dışarıda yemek yemek kolayınıza gelir. Ancak bu bedeninize yaptığınız en büyük kötülük olabilir. Dışarıda yemek yemek yerine evde sağlıklı besinler pişirmeye özen göstermelisiniz. Evde yemek pişirerek, çoğu restoranın kullandığı ekstra tereyağı, tuz ve yağdan kaçınabilirsiniz.

4-KİLO VERMEK İÇİN UYKU DÜZENİNE DİKKAT!

Kilo vermek ve uyku düzeni arasında nasıl bir ilişki olabilir? diye düşünüyor olabilirsiniz. Düzenli uyku uyumadığınızda ve uykusuz kaldığınızda canınız daha çok yemek yemek ya da sağlıksız atıştırmalıklar tüketmek ister. Ayrıca yeterli uyku uyumamak vücudunuzda ödem birikmesine sebep olur. Kilo vermek için düzenli bir uyku şart. Her gün 8 saat uyuyarak kilo verme sürecinize destek olabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

5-HER GÜN BOL SU İÇİN

Su, insan vücudu için çok önemlidir. Sağlığınız için ve kilo vermek için her gün vücudunuzun ihtiyacı kadar su içmeniz gerekir. Su içerek vücudunuzdaki yağların yakımını kolaylaştırabilirsiniz. Her gün 8-10 bardak su içmek vücudunuzda biriken ödem ve toksinlerin atılmasını sağlar. Su, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını destekler ve metabolizmayız hızlandırır. Böylelikle daha kolay kilo verebilirsiniz.