hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Koronavirüse karşı kuşburnu

  Koronavirüse karşı kuşburnu
  expand

  Korona virüsün Türkiye'ye de görülmesiyle birlikte Tokat'ta vatandaşlar bağışıklık sistemini güçlendirici ürünlerin başında yer alan kuşburnuna ilgi göstermeye başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye'de görülen korona virüs vakaları sonrası vatandaşlar virüsten korunmak için doğal ürünlere yöneldi. İçerdiği C vitamini nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendiren, antioksidan kaynağı olan kuşburnu satışlarında ciddi oranda artışlar yaşanmaya başladı. Doğal ürün satışı yapan esnaf Burak Boyraz, korona virüsten korunmak için müşterilerine doğal ev yapımı pekmez önerdiklerini ifade ederek, “İnsanların doğal ürünlere yönelik talebi bayağı arttı.

  Bu ürünler arasında C vitamini deposu olan vücut direncini artıran kuşburnuya ilgi var. En çok tercih edilen üzümle yapılan kuşburnumuz. Satışlarımız oldukça arttı. Fiyatlarımız geçen yılki rakamlarla aynı” dedi. Ev hanımı Fadime Izık (66) vatandaşlara kuşburnu çayı tavsiyesinde bulunarak, "Korona virüsü abartarak marketlere akın edip makarna, kolonya, kına alanlar var.

  Evde her şeyimiz var, biz kendimiz makarnamızı, kuşburnumuzu yaptık. Virüse, gribe karşı kuşburnu tüketiyoruz. Kuşburnu çayını kaynatıp içmelerini tavsiye ederim. Ben biraz limon, ıhlamur ve elma koyarak tüketiyorum” diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow