Lazer epilasyon varis için zararlı mı?

Lazer epilasyon varis için zararlı mı?

Doç. Dr. Emel Çalıkoğlu, lazer epilasyonun normal şartlarda varis hastaları için sakıncasının bulunmadığını ve Mix Atım teknolojisine sahip lazer uygulamalarında, aynı seansta lazerle tüy tedavisi ve varis tedavisi yapılabildiğini belirtti.

Çalıkoğlu yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 50 yıldır sağlık alanında bir çok tedavide kullanılan lazer teknolojisinin, özellikle son yıllarda kadınlar ve erkekler tarafından tüylerden kurtulmak üzere başvurulan öncelikli yöntemler arasında yer aldığına değindi.

Lazer uygulamalarında yeni geliştirilen "Mix Atım" teknolojisinde, klasik lazer uygulamalarından farklı olarak, iki farklı dalga boyundaki lazerin aynı anda hastaya uygulanabildiğini belirten Çalıkoğlu, bunun da başta etki ve
ağrı düzeyi olmak üzere birçok alanda hastaların fayda sağlamasına yardımcı olduğunu ifade etti.

Çalıkoğlu, yöntemin tüylenme tedavisinin yanı sıra yüzeysel varisler başta olmak üzere, tüm damar tedavileri ve cilt gençleştirmede de kullanılabildiğine dikkati çekerek, şu bilgileri verdi:

"Kişide varis problemi varsa, gerekli durumda bir damar cerrahı ile beraber çalışılarak takip ve tedavinin sağlanması gerekir. Burada sadece yüzeysel
damarların tedavisi hedeflenmemelidir. Derin damarların da dopler yöntemi ile incelenmesi daha başarılı ve etkin sonuçlar verecektir. Mix Atım teknolojisine sahip lazer uygulamalarında, aynı seansta lazerle tüy tedavisi ve varis tedavisi yapılabilir.

Lazer epilasyonun normal şartlarda varis hastaları için bir sakıncası yoktur. Fakat hem ileri boyuta ulaşabilecek bir sağlık probleminin önüne geçmek hem de tüyleri yok etmeyi hedefleyen lazer tedavisinin daha estetik bir görünüm kazanabilmesi adına, Mix Atım teknolojisiyle aynı seansta iki tedavinin son derece verimli olduğunu söyleyebilirim. Son teknoloji lazer sistemiyle, epilasyonda her iki dalga boyu aynı anda, damarda ise ardışık olarak kullanılabiliyor."

Lazer uygulamalarının tıbbi bir tedavi olduğu için sadece hekimler tarafından yapılması gerektiğinin altını çizen Çalıkoğlu, tedavide uygulayan ve uygulamayı yapacak cihaz ve yöntemin önemine işaret etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS