Liposuciton zayıflama yöntemi midir?

Liposuciton zayıflama yöntemi midir?

Liposuciton zayıflama yöntemi midir?

Yaz gelmesiyle insanlar fazla kilolardan kurtulmak için çeşitli yöntemler araştırmaya başladılar. En çok merak edilen yöntemlerden biri olan liposuction ile ilgili merak edilenleri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu sizler için açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bilenin aksine liposuciton zayıflama yöntemi değil vücut şekillendirme yöntemidir. Vücutta biriken fazla yağ depolarını yok edilerek kişiye rahatsızlık veren bölgelerin incelmesi hedeflenir. İşlem sonucunda kişinin vücudu şekillenerek istediği görünüme kavuşması sağlanır.

Unutmamak gerekir ki liposuction kalıcı bir zayıflama yöntemi değil tedavi destekleyici bir uygulamadır. İşlem sonrası kişi sağlıklı beslenme ve düzenli spor alışkanlıklarını hayat düzenine dahil etmelidir. Aksi takdirde kişi tekrardan kilo alabilir.

Bölgesel şikayetler için liposuction tercih edilmelidir

Yağ aldırma işlemi olarak bilinen liposuction bölgesel zayıflama işlemidir. Bu yöntem sayesinde bel, basen, kalça, kol gibi dirençli yağların bulunduğu bölgelerde uygulama yapılabilir. İşlemin uygulanması ise oldukça kolaydır. Genel anestezi ile işleme başlanır. Liposuction için özel üretilen kanüller ile yağ dokularına girilir. Kişinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen ölçüde yağ çekilir ve sonucunda incelme sağlanır.

Uygulama sonrasında kişiler 3 gün içerisinde günlük yaşamlarına geri dönebilirler. İyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Daha etkili ve sağlıklı sonuçlar için 1 ay boyunca özel korse giyilmesi tavsiye edilir. Net etki ise 1 ay sonrasında gözlenir.

Zayıflama için değil bölgesel şekillendirme için liposuction tercih edilmelidir.

Liposuction uygulamasında şikayetçi olunan bölgelerden yağ alımı gerçekleştirilir. Bu sebeple kilo kaybının aksine kişide bölgesel incelme gözlenir. Günümüzde kadın ya da erkek fark etmeden estetik kaygılar oldukça yükselmiştir.
Özellikle zayıflama konusunda akla gelen ilk yöntem liposuction uygulaması olur. Ancak liposuction uygulaması cerrahi bir yöntemdir ve estetik kaygılardan ziyade sağlık sorunlara çözüm olarak geliştirilen bir yöntemdir. Bu nedenle kalıcı zayıflama için değil bölgesel şekillendirme için liposuction tercih edilmelidir.

Sağlıklı beslenme ve düzenli spor alışkanlığı beraberinde alanında uzman bir hekim ile liposuciton uygulaması kararı verilmelidir.