MHRS aşı randevusu alma e-nabız… Covid-19 aşı randevusu nasıl alınır?

MHRS aşı randevusu alma e-nabız… Covid-19 aşı randevusu nasıl alınır?

MHRS aşı randevusu alma e-nabız… Covid-19 aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs aşı randevusu MHRS ve e nabız aracılığıyla kolaylıkla alınabiliyor. e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapan kişiler ardından randevu ekranından dilediği aşıyı tercih ederek randevularını oluşturabiliyorlar. Peki, koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? İşte MHRS biontech ve sinovac aşı randevusu alma işlemleri…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Biontech aşısında birkaç günlük tedarik sıkıntısının ardından yeniden randevular oluşturulmaya başlandı. Çeşitli platformlarda yapılan çağrılar ile aşı olmaya teşvik etmek için açıklamalar gerçekleştirildi. Peki, aşı olmak isteyen kişiler randevularını nasıl alacaklar?

Aşılama kapsamına dahil edilen gruplar birer birer aşı randevularını alarak aşılarını olmaya başladılar. Aşı sırası gelen kişiler e nabız ve MHRS üzerinden e devlet şifrelerini kullanarak randevularını alabiliyorlar. Ya da telefondan ALO 182’yi arayarak randevu sistemi üzerinden randevu oluşturabiliyorlar. Ancak ALO 182 sistemi yoğunluktan dolayı uzun sürebiliyor bu nedenle MHRS ve e nabız üzerinden işlemler sıra beklemeden daha kolay hallediliyor. Peki, randevular nasıl alınıyor?

E DEVLET MHRS E NABIZ AŞI RANDEVUSU ALMA  

Öncelikli grupta olduğunuzu tespit ettikten sonra “enabız.gov.tr” adresinde e-devlet ile giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız yeterli olacak.

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun ardından size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Hastaneyi seçmeniz durumunda da yine size uygun olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz alınmış olacak.

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

TELEFONDAN AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Telefondan aşı randevusu almak için ALO 182’yi arayabilirsiniz. Burada sizden kimlik bilgileriniz istenecek bu nedenle kimliğinizin yanınızda olmasında fayda var. Ardından oluşturmak istediğiniz randevu hakkında sorular sorulacak. Seçimlerini yaptıktan sonra randevunuz oluşturulmuş olacak. Ancak aşılamadaki yoğun talep nedeniyle ALO 182’de bekleme süresi bulunuyor bu yüzden internet üzerinden daha hızlı randevu alınabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı