Minimal dokunuşlarla daha estetik bir yüz mümkün

Minimal dokunuşlarla daha estetik bir yüz mümkün

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ufak dokunuşlarla daha estetik görünüme kavuşmanızı sağlayan minimal estetik operasyonlarını sizler için anlattı.

Yüzün doğal yapısında bulunan ya da sonradan oluşan estetik sorunlar minimal invaziv işlemler ya da enjeksiyon teknikleriyle giderilerek daha estetik bir görünüm oluşturmak mümkün. Göz çevresi sorunların, elmacık kemiği estetiği, dudak dolgusu, çene estetiği ya da kırışık tedavileri bu operasyonlardan bazılarıdır. Kişilerin ihtiyacına göre kişiye özel planlanan operasyonlarla yüz daha estetik hale getirilebilir.

Işık dolgusu ile göz çevresi estetiği

Gözlerin altında koyu halkalar oluşmasının bir numaralı nedeni, gözyaşı kanalındaki hacim kaybından kaynaklanmaktadır. Işık dolgusu ile göz altındaki bu çukurluklar eşit seviyeye getirilerek ışığı eşit düzeyde yansıtması sağlanır. Aynı zamanda cildin nem ve yağ eksiği de giderilerek kalitesi artırılarak yüze daha genç bir görünüm verilebilir.

Ameliyatsız elmacık kemiği estetiği

Elmacık kemiği yüzün genç görünmesini sağlayan en önemli unsurlardan birisidir. Dolgun ve çıkık elmacık kemikleri yüzün genç ve sağlıklı görünmesini sağlayan önemli bir işleve sahiptir. Elmacık kemiği çıkıklığı kadınlar tarafından en çok talep edilen estetik operasyon türüdür. Elmacık kemiğindeki estetik problemler doğuştan ya da yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bunun için hyalüronik asit dolgusu ya da yağ enjeksiyonu malzemesinden faydalanabilir.

Yanak inceltme estetiği: Bişektomi

Estetik cerrahide yanaklardaki aşırı yağ fazlalıkları bişektomi tekniği ile alınarak azaltılabilir. Yanaktan yağ alma estetiği minimal invaziv içeren bir tekniktir. Ve prosedür yanakta iz bırakmayacak şekilde ağzın içerisinden gerçekleştirilir. Yüz bölgesi, yaşlanmaya ya da kilo almaya bağlı olarak zamanla aşırı derecede yağlanabilir. Bişektomi ile yanaktaki aşırı yağlanma giderilerek yüzün konturu yeniden şekillendirilebilir.

Dudak dolgusu

Dudak dolgusu ile doğuştan ince ya da sonradan şeklini kaybetmiş ve düzleşmiş dudaklar kalınlaştırıp dolgunlaştırılabilir. Dudakları istenilen görüntüye kavuşturmak için hyaloronik ya da dermal dolgu maddeleri enjekte edilir. Oldukça kısa süren bir işlem olmasının yanı sıra sonuçları da hemen görünür hale gelir. Üstelik herhangi bir şekilde iyileşme sürecine de ihtiyaç yoktur. Dudak dolgusu ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Çene hattı dolgusu

Çene hattının belirsiz olması durumunda dolgu enjeksiyonu ile çene şekillendirilmesi yapılabilir. Anti-aging yani gençleştirme estetiklerinde sadece göz ve ağız çevresindeki kırışıkların tedavi edilmesi yeterli olmayabilir. Çünkü zamanla çene ve boyun da yaşlanır. Çene çizgisi belirsiz bir hal alır, boyunda kat izleri oluşur. Nefertiti botoksu ve dolgu enjeksiyonları ile bu sorunların tedavisi mümkün.

Cilt gençleştirme estetiği

Botoks ve dolgu enjeksiyonu ile ciltteki kırışıklıklar ve oluklar giderilebilir. Kırışık tedavisinin yanı sıra enjeksiyon tekniği olan botoks ile kaş kaldırma estetiği de uygulanabilir. Bu sayede gözlerin ve yüzün daha genç görünmesi sağlanabilir.

Kişiye özel planlanan minimal estetik operasyonlarla daha estetik bir görünüme kavuşmak için estetik cerrahiden destek alınabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS