Ne kozmetik ne cerrah

Ne kozmetik ne cerrah

ABD'de dermatoloji uzmanları, pahalı kozmetik ürünler veya ve plastik cerrahlara gerek bırakmayan etkili bir yüz gençleştirme yöntemi buldu.

Araştırmanın sonuçlarına göre yüzü gençleştirmenin yolu, günde yalnızca yarım saat mimik jimnastiği yapmaktan geçiyor. Uzmanların hazırladığı 20 haftalık ‘yüz egzersizi’ programını eğitmenler eşliğinde uygulamaya başlayan 40 ile 65 yaş arasındaki 16 kadın, yüz için önerilen 32 egzersizi ezberledi ve ondan sonraki 20 hafta içerisinde evlerinde her gün yarım saat boyunca yüz kaslarını çalıştırdı. 

Sputnik'in, JAMA Dermatology dergisine dayandırdığı habere göre, deney sırasında ve sonrasında katılımcıların yüzlerinin fotoğrafları çekildi. Araştırmadan haberdar olmayan dermatologlar, deneyin başlangıcında yüz fotoğrafları çekilen kadınların ortalama 50.8 yaşında olduğuna karar verdi. Deneyden sonraki fotoğraflar incelendikten sonraysa uzmanlar, kadınların ortalama yaşını 48.1’e düşürdü.

Alınan sonuçlar, uzmanları çalışmalarını daha geniş bir grupla devam ettirme konusunda cesaretlendirdi. Ekibin başındaki Murad Alam, “Sonuçların teyit edilmesi durumunda gençleşmek için ucuz ve güvenli bir yöntem elde etmiş olacağız. Cildin altındaki kaslar büyüyor, cildi geriyor ve yüze daha dolgun bir şekil veriyor” diye konuştu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS