Organlarıyla 5 kişiye hayat verecek

Organlarıyla 5 kişiye hayat verecek

Burdur'da geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 46 yaşındaki kadının organları, 5 kişiye nakledilecek.

5 Ekim'de geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan ve Burdur Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Bedia Ceyhan'ın beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine hastanenin Organ Doku Koordinatörlüğü ekipleri, aileyle görüşüp organ bağışı konusunda talepte bulundu. Ailenin izninin ardından hareket
geçen ekipler, gerekli yerlere bilgi verdikten sonra organların alınmasını sağladı. Ceyhan'ın bir böbreği, karaciğeri, kalbi ve korneaları Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, bir böbreği de Antalya'daki özel bir hastaneye gönderildi.


Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Reha Sermed Aygören, gazetecilere yaptığı açıklamada, organların Antalya'daki uygun hastalara nakledileceğini söyledi. Türkiye'de organ bağışı konusunda ciddi bir açık bulunduğunu belirten Aygören, "Organ bekleyen binlerce hasta var. Bağışta bulundukları için hem aileye hem de bu işlemi gerçekleştiren sağlık ekiplerine teşekkür ediyorum. Bu bağışların artması ve açığımızın kapatılması gerekiyor" dedi.


Otomobili takla atmıştı


Bedia Ceyhan'ın kullandığı otomobil, Antalya-Burdur karayolu Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) kavşağı yakınlarında takla atmıştı. Kazada, ağır yaralanan Ceyhan, Burdur Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS