Organlarıyla 5 kişiye umut olacak

Organlarıyla 5 kişiye umut olacak

Konya’da geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen Ramazan Yavuz organlarıyla 5 kişiye hayat verecek. Ailesinin onayıyla Yavuz'un karaciğer, böbrek ve korneaları bağışlanacak.

62 yaşındaki işçi emeklisi Ramazan Yavuz, Cumartesi günü Konya’nın Selçuklu ilçesinde arkadaşları ile birlikte oturduğu çay ocağında fenalaştı. Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde kaldırılan Yavuz'un beyin kanaması geçirdiği saptandı. Akşam saatlerinde ise beyin ölümü gerçekleşti.


Karaciğeri, iki böbreği ve korneaları alınan Yavuz'un karaciğeri Antalya'da özel bir hastaneye, böbrekleri Ankara Üniversitesi'ne, korneaları ise Konya Numune Hastanesi'ne nakledilmek üzere gönderildi.


Organların 5 kişiye umut olacağını belirten Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Erikoğlu:”Bu bizim için üzücü bir olay ama sevindirici tarafı 3 tane majör organ dediğimiz karaciğer ve iki böbrek aynı zamanda iki kornea olmak üzere 5 kişi bu hastanın bağışladığı organlar sayesinde hayata tutunmuş olacak” dedi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS