Patates kilo aldırıyor diye biliyorduk! Böyle yerseniz kilo verdiriyormuş...

Patates kilo aldırıyor diye biliyorduk! Böyle yerseniz kilo verdiriyormuş...

Patates kilo aldırıyor diye biliyorduk! Böyle yerseniz kilo verdiriyormuş...

Patatesin her çeşidi genelde sevilerek tüketiliyor. Genelde kilo aldırdığı da biliniyor. Fakat patates suyu vücutta tam tersi etki yapıyor. Patates suyuyla zayıflayabilirsiniz. İşte patates suyunun faydaları…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Patatesle zayıflayabilirsiniz. Patatesin kızartmasından haşlamasına kadar birçok çeşidi yapılıyor. Peki, patatesin suyunun inanılmaz faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Bitkisel tedavi uzmanları çiğ patatesin suyunun içilmesini öneriyor. Özellikle sabahları aç karnına tüketildiğinde çiğ patatesin suyunun sayısız faydası var.

Patates suyu kabızlık, mide yanması, şişkinlik gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Bu problemlerin meydana gelmesine engel olur.

İltihapları kurutarak eklemlerdeki ağrıyı azaltır. Özellikle bel ve sırt eklemlerindeki ağrıların giderilmesinde oldukça etkilidir.

Asitli içeceklerin tüketilmesi dolayısıyla ortaya çıkan reflü probleminin çözümü için de çiğ patates suyundan faydalanılması mümkündür. Bağırsak hareketlerini düzenleyerek ishali de kestiği söylenebilir.

Vücudu toksinlerden arındırır. İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde karaciğerdeki safranın temizlenmesine yardımcı olur.

Bunun yanı sıra kalınbağırsak ve böbreklerde bulunan atıkların dışarı atımını da kolaylaştırır. Tüm bunlara ilaveten idrar yolunda ve böbreklerde taş oluşumunu önler.

Yüksek tansiyonu düzene sokar. Yüksek miktarda potasyum içeren çiğ patates suyu, bu içeriği sayesinde yüksek tansiyon problemine iyi gelir.

Değerlerin normal aralığa dönmesini sağlar, bu sayede olası kalp hastalıklarının riskini azaltır. Gut hastalığını önler. Her gün düzenli olarak 2 bardak kadar içilen çiğ patates suyu, eklemlerde birikmiş olan ürik asidin kristallerinden vücudu arındırır.

Herhangi bir rahatsızlığı olanlar ya da kronik hastalığı bulunanlar mutlaka doktoruna danışmalıdır.