Protez saç uygulamaları ile ilgili merak edilenler

Protez saç uygulamaları ile ilgili merak edilenler

Protez Saç Uzmanı Kadir Kanıkara, saç hastalığı olanlar için yapılabilecek protez saç uygulamalarını sizler için anlattı.

Saç dökülmesine neden olan çeşitli saç hastalıkları bulunmaktadır. Bunlar arasında en yaygın olanları saç koparma hastalığı (trikotillomani), alopesi areata (saçkıran) hastalığı, liken planopilaris hastalığı (kafa derisinde yamalar halinde kalıcı saç kaybına sebebiyet veren ciddi bir hastalık), kemoterapi tedavisidir. Saç hastalıkları saçın kısmi ya da tamamen dökülmesine sebep olabilir.

Medikal saç protezleri nedir?

Medikal saç protezleri, saç hastalıklarından mustarip olan insanlar için tasarlanan özel bir saçlandırma yöntemidir. Bu protez; cildi hassas ve problemli olan normal saç dökülmelerinde, kemoterapi ve radyoterapi sonucu oluşan saç kayıplarında, alopesi hastalıklarında, liken hastalıklarında, pelat, trikotillomani gibi saç koparma hastalıklarında hastaya hem moral hem de güven verdiği için kadın, erkek ve çocuklarda uygulanan profesyonel bir yöntemdir.

Medikal saç protezleri ile profesyonel çözümler

Medikal Saç diğer yöntemlere nazaran, daha ince ve gözenekli yapısından dolayı cilde dost olup, kişiye büyük bir konfor sağlamaktadır. Hafif ve transparan olması cildinizin hava almasını sağlar. Tedavi sürecinde başınıza uygulanması gereken herhangi bir losyon var ise kullanabilme imkanı sunar. Medikal saçın cilde uygulanan tarafına kullanılan jeller, hafiftir. Anti-alerjik olması, cildin çok çabuk alışmasını sağlamaktadır.

Medikal saçın avantajları

Medikal saç, kişiye özel tasarlanır. Birçok doktor tarafından tavsiye edilmektedir. Saç hastalıklarından kaynaklana saç dökülmesi sorunlarının önüne geçmiş bir sistem olup, hafiflik ve konfor sağlar. Kafanızdan çıkartmadan kullanabilirsiniz. Saçlarınızla duş alabilirsiniz. Fön çektirip toplayabilirsiniz. Denize dahi girebilirsiniz. Kimsenin fark edemeyeceği benzersiz bir sistemdir.

Saçlardaki dökülme sizi ruhsal açıdan rahatsız edebilir. Medikal saç uygulamalarıyla ruh halinizi düzeltebilir, o arada saç hastalıklarınızın tedavisini tamamlayabilirsiniz. Medikal saç uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için protez saç uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS