Saç dökülmesine 'check up'la dur deyin!

Saç dökülmesine 'check up'la dur deyin!

Mevsim değişimlerinde, çeşitli hastalıklar ve tedaviler sonucunda ya da genetik olarak her yaştan kişinin yaşadığı saç dökülmesi sorununu artık kökten çözmek mümkün. Bir saatinizi ayırarak yaptıracağınız 'check up' sayesinde hem saç kaybınızdan kurtulacak hem de daha sağlıklı saçlara kavuşabileceksiniz.

Saçınızı tararken veya kuruturken taraktaki ve banyonun zeminindeki saç tellerini görüp de canı sıkılmayan var mı? Ya da aynaya baktığınızda saçının giderek seyreldiğini fark edip de çeşitli ürün ve yöntemleri denemeyen oldu mu? "Hayır" dediğinizi duyar gibiyiz. Çünkü saç dökülmesi yıllardır pek çok kadın ve erkeğin çözüm aradığı bir sorun. Yüzeysel yöntemler ve şampuanlarla saç kaybının önüne geçilse de tam bir iyileşme için sıkıntının kaynağına inmek gerekiyor.

Saç derisi ve saç protezi konusunda uzman İtalyan Cesare Ragazzi'nin geliştirdiği yöntemlerle artık bu mümkün. Bir yıldır Türkiye'de de uygulanan bu teknikler sayesinde hem saç derisi iyileştiriliyor hem de saç kaybının önüne geçilebildiği gibi mevcut saç da koruma altına alınabiliyor. Bunun için ise önce saçınıza 'check up' yapmak gerekiyor. Bir sat süren bu işlem sırasında saçın ve derinin esnekliği, yağ oranı, PH değeri, nem oranı, sertliği ve kişinin 'saç kitle endeksi' ortaya çıkarılıyor. Bunun sonucunda da sıkıntılar tespit edilerek yapılması gerekenler belirleniyor.
'Önceliğimiz deriyi iyileştirmek'

Konuyla ilgili bilgi veren Cesare Ragazzi'nin Türkiye Koordinatörü Gökhan Örmen, "Özellikle mevsim değişimlerinde, menopoz, antropoz, ateşli hastalıklar, lohusa dönemi gibi kadın ve erkekler için önemli geçiş dönemlerinde saç kayıplarında artış yaşanabiliyor. Biz de saça 'check up' yaparak önce saç ve derideki sıkıntıları tespit ediyoruz sonra da mevcut duruma en uygun tedaviyi uyguluyoruz" diyor. Sadece sağlıklı bir deri ve kökten sağlıklı saçların çıkabileceğini belirten Örmen, "Biz sorunun kaynağına iniyoruz. Önceliğimiz her zaman deriyi iyileştirmek. Saç kaybını önlemek, kalınlığını ve kalitesini artırmak ise sonraki işimiz" şeklinde konuşuyor.

Trikoloji adı verilen bu tedavi yöntemi kapsamında hastaya fototerapi, ozon tedavisi ve masaj uygulanıyor. Ayrıca kişinin durumuna uygun şampuan ve ürünleri kullanması isteniyor. Tedavi olmayı kabul eden kişilerin haftada en az bir defa merkezlerine gelmelerinin şart olduğunu vurgulayan Örmen, seansların bir buçuk saat sürdüğünü söylüyor.


Cesare Ragazzi hakkında: İtalya dışında 16 ülkede faaliyet gösteren Cesare Ragazzi, saç derisi ve protezleri alanında 40 yıldır teknolojik çözümler sunuyor. Dünyanın sayılı markaları arasında yer alan Cesare Ragazzi'nin saçla ilgili ürün, uygulama ve çözümleri sadece Amerika'da 39 hastane ve tıp merkezinde tüketicilerle buluşturuluyor. Markanın Londra'daki ünlü Harrods mağazasında da check up, protez (CNC) ve trikoloji hizmeti verdiği bir alanı bulunuyor. Bir yıl önce Türkiye'nin ilk protez saç merkezi olan Hair Design Centers (HDC) aracılığı ile Türkiye pazarına giriş yapan markanın ülke ve bölgede büyüme planları da var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS