Saç ekimi için en uygun zaman

Saç ekimi için en uygun zaman

Saç ekimi için en uygun zaman

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Saç Ekim Merkezi Uzmanları, saç ekimi operasyonu için en uygun zamanlamanın nasıl belirlenmesi gerektiğini sizler için anlattı. Saç ekimi operasyonu için en uygun zamanlama hastanın kendisine psikolojik ve maddi açıdan uygun koşulları hazırlaması ile başlar. Aslında saç ekimi operasyonunun hangi mevsimde yapılması gerektiğinin teknik açıdan pek önemi yoktur. Sadece saç dökülme hızının arttığı mevsim değişikliği dönemlerinde saç yoğunluğu azalabilir. Kişi saçının doğal döngüsüne ve yapısal özelliklerine göre bu durumu değerlendirerek en uygun zamanı belirleyerek saç ekimi işlemi için saç ekim uzmanına başvurabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bazı saç ekim cerrahları, alın ve tepe bölgesine uygulanacak saç ekim operasyonlarında güneşe maruz kalma ihtimalini azaltmak için saç ekim işleminde en uygun zamanlanın sonbahar olduğunu söyler.

Saç ekimi ile kellik sorununa çözüm

Modern teknikler sayesinde saç ekimi operasyonlarının doğal bir görünüm ile başarılı bir şekilde sonuçlanıyor olması, sonuçtan memnun kalanların tavsiyesiyle saç ekimine talep her geçen gün daha da artmaktadır. Saç ekimi operasyonu günümüzde herkes için uygulanabilen güvenilir bir operasyon haline gelmiştir. Kafa derisi üzerinde saç ekimi için yeterli saç kökü olan ve kalıcı kellik sorununa çözüm bulmak isteyen herkes saç ekimi operasyonundan destek alarak kellik probleminden kurtulabilir.

Saç ekiminde vücuttan saç kökü alınabilir
Saç ekim yöntemleri artık o kadar gelişmiş durumda ki kişinin saçları tamamen dökülmüş olsa bile göğüs, bacak ve kol gibi vücudun diğer bölgelerinden alınan kıl kökleri sayesinde saç ekimi işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Saç ekimi yaptıracak kişinin sağlığının yerinde olması ve alınabilecek yeterli sayıda sağlıklı saç köküne sahip olması operasyon için yeterlidir.

Yaşın saç ekiminde etkisi çok önemlidir
20’li yaşlarda saç dökülmeye devam ettiği için ekim işleminden sonra da saç dökülmeye devam edebilir. 30’lu yaşlardan sonra saçın dökülme hızı yavaşlar. Bu açından yaş faktörü göz önüne alınarak saç ekimi işlemine başlanması tavsiye edilir. Sonuç olarak saç dökülme hızının azaldığı yaşlarda saç ekimi işlemi yapılması tavsiye edilir. Ancak saçların tamamen dökülmesine fırsat vermeden de saç ekimi işlemine de başlanmış olması gerekir.

Saç ekiminde doğal görünüm önemli
PRP saç ekimi işleminde kullanılan teknik kadar saç tasarımı da çok önemlidir. Kişinin yüzüne, saçın çıkış yönüne ve yaşına en uygun saç tasarımının yapılması gerekir. Ön saç çizgisinden tepe noktasına kadar yavaş yavaş çoğalan, ön saç çizgisinin doğal saçtaki gibi tasarlanması, ekilen saçın çim adam gibi birden bire uzamaması ve kişinin yaşa uygun yoğunlukta olması gerekir. Sonradan düzeltilmesi çok zor olduğu için saç ekim işleminin çok doğru bir şekilde yapılması şarttır. Çünkü ekilen saçlar sonradan kişiyi kel görünümden çok daha fazla sıkıntıya sokabilir.