Sağlıklı ve dinamik yüz hatlarına sahip olabilirsiniz

Sağlıklı ve dinamik yüz hatlarına sahip olabilirsiniz

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, daha sağlıklı ve dinamik bir yüz hatlarına sahip olmak isteyenler için Bella Eyes tekniğini anlattı.

İnsanlar yaşlandıkça, kaşlar ve göz kapağını çevreleyen cilt kasları zayıflayarak sarkar. Bella Eyes tekniği ile kaşlar kaldırılarak gözler daha çekik ve açık hale getirilebilir. Endoskopik teknik ile uygulanan bu işlem minimal invaziv bir tekniktir.

Endoskopik kaş kaldırma

Kaş ve göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini gidermek için saçlı deride açılan yaklaşık 1 cm’lik kesilerle hem göz görme hem de kaş kaldırma operasyonları gerçekleştirilebilir. Minimal bir invaziv işlem olduğu için kesiler küçük olur, yara izleri saçlar arasına gizlenir, morluk ve ödem oluşma riski de düşük olur.

Endoskopik kaş kaldırma prosedürü

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı, kaş çizgisini yükseltmeyi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmayı amaçlar. Saç çizgisinin arkasındaki dört küçük kesikte, endoskop adı verilen bir tüp üzerinde küçük bir kamera ile kaş bölgesini yükseltmek ve kaş konturunun görünümünü pürüzsüzleştirmek için cildi hafifçe kaldırmak için özel cerrahi aletler kullanılır. Endoskopik teknikler ile kaş kaldırma ve badem göz ameliyatı ile yüzün daha enerjik ve dinamik görünmesi sağlanabilir.

Bella Eyes daha az invaziv bir teknik olduğundan, hastalar hızlı bir şekilde iyileşir ve minimal yara izi oluşur. Hastaların çoğu, işlemlerinden yaklaşık bir hafta sonra normal rutinlerine geri dönebilir. Bu süre içinde ağır aktivitelerden uzak durulması önerilir. Normal rutine aşamalı olarak başlanması gerekir.

Eğer istenirse Hollywood yanak estetiği ile birleştirilebilir. Bu sayede hem göz, hem kaş, hem de orta yanak bölgesinde gençleştirme işlemi sağlanarak daha dinamik bir görünüm elde edilebilir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS