Selülit oluşumunu engelleyen gıdalar

Her 10 kadından 8’inin başı selülitle dertte. Birçok kadın için buna savaş açmak oldukça zor geliyor oysa ki selüliti gidermek sanıldığı kadar zor değil. Uzmanlar belirli yiyeceklerin selülit oluşumunu durdurabileceğini söylüyorlar. 6 basit kuralı uygulayıp, yazın tadını çıkarabilirisiniz.Stresi azaltarak günde 7-8 saat uyuyarak yeşil çay içerek selüliti engelleyebilirsiniz.

Özellikle yeşil çay içtikten 30 dakika sonra damarlardaki dolaşım hızlanır. Bu da selülit oluşumunu engeller. Su tüketiminin ise yine doğru miktarda olması (günde 2-3 litre) önemlidir.”

“Beslenmenin selülit oluşumu ile çok yakın ilişkisi vardır. Tam tahıllar ile sebze ve meyve içeren yani yüksek posalı diyet selülit oluşumunu engeller. Yeterli C vitamini alımı da yine selülit oluşumunun önüne geçer.

Soya ; Soyanın içinde bulunan fitoöstrojen vücuda girince östrojeni taklit ederek, kolajen dokunun dağılmasını engellemektedir. Çünkü östrojen kolajeni yıkar. Yani bir nevi soya içinde ki fitoöstrojen bunun tam tersini yapar.

Bioflavonoidler ; Bu maddeyi barındıran gıdalar, kolajeni yıkan enzimleri tutarak oluşumu durdururlar. Toz kakao, üzüm suyu, şarap, üzüm çekirdeği en fazla bioflavonoid içeren gıdalardır. Kolajen yıkımını durdururken aynı zamanda yeni bağ dokusunu geliştirmeye de yardımcıdırlar.

Beslenmede şeker ve şekerli besinlerin azaltılması gerekir. Baharatların dolaşım sistemi üzerine olumlu etkisinden yararlanılabilir. Koyu yeşil yapraklı sebzelerin her öğünde tüketilmesi selülit oluşumuna engel olur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS