Sertleşme sorununa ritmik masaj

Sertleşme sorununa ritmik masaj

Sertleşme sorununa ritmik masaj

Stres, endişe, sigara, alkol ve uyuşturucu, damar sertliğine bağlı kalp ve damar hastalıkları, şeker hastalığı, hipertansiyon, kan yağlarının yüksekliği cinsel iktidarsızlığa neden olabiliyor. Sertleşme sorununa bağlı cinsel iktidarsızlık Ritmik Masaj (EECP) ile tedavi edilebiliyor.

Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı, sertleşme kusuruna bağlı cinsel iktidarsızlığın, 50 yaşın üzerindeki erkeklerde yüzde 70'e varan sıklıkta görüldüğünü, en önemli nedenlerin de damar sertliğine bağlı kalp-damar hastalıkları, şeker hastalığı, hipertansiyon, kan yağları yüksekliği olduğunu belirtiyor.

Ayrıca, sayılan hastalıklarda kullanılan ilaçların birçoğunun da sertleşme kusuruna ve cinsel iktidarsızlığa neden olduğuna değiniyor. Diğer yandan, günümüzde sertleşme kusurunun tedavisinde kullanılan bazı ilaçların, kalp hastalarında ve bazı kalp ilaçlarını kullananlarda sakıncaları olduğuna ve ciddi olumsuzluklara hatta ani ölüme yol açabildiğine dikkat çekiyor; protez benzeri yardımların ise doğal olmaktan uzak olduğunu vurguluyor.