Siğillerinizden doğal yöntemlerle kurtulun

Siğillerinizden doğal yöntemlerle kurtulun

Siğillerinizden doğal yöntemlerle kurtulun

Bağışıklık sistemimizin zayıflamasıyla ortaya çıkan siğiller özellikle de görüntülerinden dolayı oldukça can sıkıcıdırlar. Toplum içinde bizi çok rahatsız eden bu sorunla öncelikle doktor yardımıyla baş etmelisiniz ancak bazı doğal yöntemlerden de faydalanabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

ASPİRİN VE YOĞURT YÖNTEMİ
 

Aspirin ve yoğurt karışımı cildinizi temizler ve cildin pH dengesini korur. Üç adet aspirini toz haline getirin ve daha sonra 2 yemek kaşığı yoğurt ile aspirin tozunu karıştırın. Karışımı siğillerin üzerine uygulayın ve 30 dakika bekletin. Ardından sıcak suyla durulayın.

 

KARBONAT VE HİNDİSTAN CEVİZİ SUYU
 

Bu karışım da sarımsak ve limon karışımı gibi antiviral özelliğe sahiptir, ölü hücreleri yok eder. 1 çorba kaşığı karbonatı ve 15 gram hindistan cevizi suyunu kremsi bir hal alana kadar karıştırın. Kremi siğilin üzerine sürün ve yaklaşık 5 dakika o bölgeye masaj yapın. 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Siğil geçene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

 

ALOE VERA VE ELMA SİRKESİ REÇETESİ

Aloe vera jeli antiviral ve antibiyotik özelliğe sahip olmasıyla bilinir. Bu özellikler elma sirkesinin asidi ile birleşince siğillerin boyutlarının küçülmesi için etkili bir çözüm elde etmiş oluyorsunuz.

30 gram aloe vera ile 1 çorba kaşığı elma sirkesini karıştırın. Karışımı siğillerin üstüne sürün ve öylece bırakın, durulamayın, bırakın ve durulamayın. Bu yöntemi siğillerinizin geçtiğini göreceğiniz güne kadar her gün uygulayabilirsiniz.

 

SARIMSAKLI LİMON YÖNTEMİ

Siğil tedavisinde olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacak muhteşem karışım ‘’ sarımsaklı limon…’’ Sarımsağın antiviral etkisi ve limonun asidi birleşince ortaya onarıcı, zararsız ve doğal bir yöntem çıkıyor. Sarımsak ve limon karışımı siğillerin yayılmasını önler, kurutur ve yok eder. 

Bu yöntem için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 diş sarımsak ve 10 ml limon suyudur.

Yapılışı ise; sarımsağı ezin ve limon suyu ile karıştırın. Siğil üzerine uygulayın ve 40 dakika bekletin. Ardından suyla yıkayın. Bu yöntemi siğiller geçene kadar her gün uygulamanız gerekir.

 

ÖNEMLİ UYARI
 

Siğilleriniz için doktorunuza danışmayı unutmayın. Cinsel organlarınızın üzerinde ve etrafında çıkan, HPV kaynaklı siğiller için asla bu yöntemleri denemeyin ve hemen bir uzmana başvurun!