Sivilceye soğan, migrene biberiye çayı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu´nun katılımıyla 'Sağlıklı Yaşam ve Bitkiler' adlı söyleşi düzenlendi. Saraçoğlu, söyleşide bitki tedavisiyle ilgili önemli bilgiler verdi.Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nca Ticaret Odası Konferans Salonu´nda düzenlenen söyleşiye kadınlar yoğun ilgi gösterdi.
Prof. Dr. Saraçoğlu'nun doğal bitkisel sağlık ve güzellik kürlerini konu edinen 'Sağlıklı Yaşam ve Bitkiler' adlı söyleşisi, kadınların sorunlarına çözüm yolu sundu.
Sağlıklı yaşam hakkında bilgiler aktaran Saraçoğlu, katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.
İşte Saraçoğlu'nun açıklamaları...
ÇABUK SİNİRLENENLERE HAVUÇ SUYU
Dikkat dağınıklığı, çabuk sinirlenme arkasında yatan sebeplerden bahseden Saraçoğlu, en büyük sebebin ekmek olduğuna parmak basarak, dikkat dağınıklığına karşı taze sıkılmış havuç suyunun içilmesi gerektiğini söyledi.
SİVİLCEDEN KURTULMAK İÇİN SOĞAN
Problemli ciltlerden bahseden Saraçoğlu, sivilce kurutmanın doğal yöntemlerini aktardı. Prof. Dr. Saraçoğlu, sivilce kurutmak için soğanın kesilerek üzerine sürülmesini gerektiğini, gözenekler için mısır tüketmek gerektiğini vurguladı.
MİGRENE BİBERİYE ÇAYI
Baş ağrısındaki en büyük etkinin ise yüksek miktarda tatlı tüketimi olduğunu kaydeden Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, migreni olanların biberiye çayı tüketmesi gerektiğini bildirdi.
MS HASTALIĞINA ANADOLU BUĞDAYI
Prof. Dr. Saraçoğlu, Merkezi sinir sistemi hastalığı olan ve son zamanlarda toplumdaki bilinirliği artan MS hastalığının ortaya çıkışından bahsederek, Anadolu buğdayının kullanılması gerektiğini söyledi.
ÖDEME KARŞI KİRAZ SAPI
Vücudun ödem yapmasını engellemek için kurutulmuş kiraz sapını öneren Saraçoğlu, selülit için bol su içilmesine dikkati çekti. Türk kahvesinin az tüketilmesi gerektiğinin altını çizen Saraçoğlu, kolanın çocukları hiperaktif yaptığını anlattı.
TANSİYON VE KOLESTROLE MAYDANOZ, LİMON, SARIMSAK
10 / 10
Sivilceye soğan, migrene biberiye çayı
Sinüzit, romatizma, alerji, tansiyon, vertigo, şeker hastalığı, bel ve boyun fıtığı gibi konular üzerinde konuşan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, tansiyon ve kolesterol için maydanoz limonla sarımsak tüketilmesi gerektiğini kaydetti
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS