Vücudu tertemiz yapan tarif! Ödemi içer içmez atacak...

Vücudu tertemiz yapan tarif! Ödemi içer içmez atacak...

Vücudu tertemiz yapan tarif! Ödemi içer içmez atacak...

Ödem atıcı besinler vücudun daha rahat hareket etmesini sağlarken diyetleri de kolaylaştırır. Vücudunuzdaki şişkinliği giderecek 3 ödem atıcı besini bir araya getirdik. İster detoks suyu hazırlayın ister çay tüketin. İşte size vücudu tertemiz yapan 3'lü tarif…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Diyet araştıranlar önce vücuttaki ödemden kurtulmaya çalışıyor. Detoks suları ya da doğru çaylarla vücuttaki ödemi atabilirsiniz. Bu şekilde hem diyetiniz kolaylaşır hem de kendinizi daha hafif hissedersiniz.

Maydanoz: Maydanoz iyi bir ödem atıcı besindir. Maydanozu salata olarak da tüketebilir ya da maydanoz suyunu içebilirsiniz. Maydanozları doğrayın, üzerine zeytinyağı-limon karışımını ekleyin. Güzelce karıştırdıktan sonra üzerine haşlanmış mercimek, nar ve kivi ekleyin. Ödem salatanız hazır. Ara öğünde ya da yemek yanına kolaylıkla tüketebilirsiniz.

Limon: Maydanoz, yarım limon ve yarım salatalık üçlüsünü dilimleyin ve suyun içerisine ekleyerek tüketin.

Yeşil çay: En sık tüketilen ödem attırıcı yeşil çay insülin direncinin düzelmesini sağlar. Yeşil çayı 1 fincanda demleyip sürahiye koyduktan sonra üzerine yaklaşık 1 litre soğuk su ekleyerek sıcak günlerde tüketebilirsiniz. Daha ferah olması için soğuk su kullanıyoruz ve üzerine de limon da ekleyebilirsiniz.

ÖDEME NE İYİ GELİR? 
Bol su içmek

Tuz tüketimini azaltmak

Düzenli egzersiz ve spor yapmak

 Düzenli uyumak

Stresten uzak durmak

Hastalığa bağlı ödem varsa doktora gidilmelidir