Yazın ilaç gibi gelecek 10 zayıflatan meyve

Zayıflatan meyveler sandığınızdan kalabalıklar. Özellikle atıştırmalık olarak meyveler bu kadar kurtarıcı bir rol oynarken, kilo verdiren meyveleri tercih etmek en kârlı seçenek kilo aldıran meyvelerin sandığınızdan daha fazla zararı var, zira kilo aldırmakla kalmıyor şekerinizi de yükseltiyor.İşte özellikle yazın ilaç gibi gelecek 10 zayıflatan meyve!

Kayısı

İçerisindeki bol mineral ve zengin vitaminler dolayısıyla kilo vermeye yardımcıdır. Selülitin engellenmesine yardımcıdır.

Avokado

Metabolizmayı hızlandıran avokado; aynı zamanda erkeklerde ve kadınlarda kilo kaybından sorumlu testosteron hormonunu artırıyor.

İncir
 

İncir içerisindeki doğal şeker, aynı zamanda tok tutucu ve iştah kesici bir fayda da sağlar.

Kiraz

İdrar söktürücü özellikleri vardır. İçerdikleri antosiyanin sayesinde ağrılara karşı etkilidir. Araştırmacıların yaptıkları inceleme sonucu 20 adet kiraz bir aspirinle eşdeğer olup, içinde bulunan antosiyanin maddesi E ve C vitaminlere benzer antioksidan etki yapmaktadır.

Karpuz
 

Bol su içeriği ile selülitin baş düşmanlarındandır ancak karpuzun tüketim miktarlarına dikkat edilmelidir.

Limon
 

Yağ birikimini önlemeye ve yağların atımını hızlandırmaya yarayan limonun her sabah 1 bardak su ile tüketilmesi kilo vermeye yardımcı oluyor.

Şeftali
 

Sindirimi kolaylaştırır ve metobolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Çok iyi bir idrar sökücüdür. C, A ve B3 vitamini ile potasyum ve folik asit açısından zengindir.Elma
 

Kilo vermek için elmanın yeşili daha iyi bir seçenektir. İçerdiği vitaminler ve bitkisel enzimler sayesinde yağ yakıcı özelliğe sahiptir.

Kavun
 

Kilo kaybında oldukça önemli bir meyve olan kavunun 200 gramında 60 kalori bulunuyor. Yüksek posa içeriği ile kan şekerinin düşmesini önleyen kavun, uzun süre tok kalmayı sağlıyor.

Muz
 

İçerdiği çözünür posadan dolayı yeme isteğini ciddi düzeyde azaltan muz, bağışıklık sisteminin güçlendiriyor ve tokluğu artırıyor. Kilo vermeye yardımcı olması için özellikle kahvaltıda tüketilmesi öneriliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS