Yedikçe ömrü kısaltan besinler

Yedikçe ömrü kısaltan gündelik yiyecekler sağlığımızdan olmamıza neden oluyor. İşte Neredeyse her gün tükettiğimiz o yiyeceklerin listesi.Asitli şekerli gıdalar

Tatlandırıcılı asitli gıdaların sadece kalori oranlarının yüksek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu gıdalar içerisinde hormonlarınızı etkileyen koruyucu gıdalar bulundurmaktadır. Bu içecekler yerine ev yapımı taze sıkılmış meyve sularını tercih etmelisiniz.
İşlenmiş etler

Her çeşit işlenmiş etler, nitrat, sodyum ve kimyasal kattı maddeleriyle doludur. Bu maddeler onların uzun süre dayanıklı kalmasını sağlar. Bu yiyecekler uzun süre dayanırken bir yandan da sağlığınızı elinizden alırlar. Çocuklarda öğrenme güçlüğü, davranış problemleri, diyabet, kalp hastalığı ve kansere neden olabilirler.
Alkol

Uzmanlar, içki içmenin tehlikeli olduğu konusunda hemfikirler. Aşırı tüketimi susuz kalmaya, kilo almaya, cilt problemlerine, depresyona ve karaciğer hasarına neden olabilir.
Fast food

Vaktim yok bugünde dışardan yemek söyleyelim diyenlerdenseniz büyük ihtimalle sizde fast food tüketiyorsunuz. Pratik olup zamandan kazanayım derken sağlığınızdan olmayın. Bu gıdalar içerisinde trans yağ, bolca tuz, koruyucu madde boya ve diğer kimyasalları içerir. Fast food tüketimi kalp damar hastalıklarına, duygu durum bozukluklarına, metabolik bozukluklara ve kansere neden olabilir.
Cipsler

Yüksek ısıda, kızgın yağda pişirilmiş bu ürünler içerisinde akrilamid maddesi barındırır. Bol yağ içermesinin yanı sıra meme kanseri, prostat ve kolon kanserine neden olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bolca koruyucu madde barındırmaktadır.
Beyaz ekmek

Beyaz ekmeğin sağlığımıza olan zararlarını artık hepimiz biliyoruz ancak tekrar etmekte fayda var. beyaz ekmek içerisinde besleyici madde barındırmaz. Kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselmesine neden olmaktadır.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS