Yerel yönetimde bir ilk: Şişli Sağlık Kart

Yerel yönetimde bir ilk: Şişli Sağlık Kart

Şişli Belediyesi, Türkiye’deki diğer yerel yönetimlere örnek olacak dev bir projeye imza atıyor. Şişli Sağlık Kart uygulaması ile ilçede yaşayan herkes anlaşmalı 21 özel sağlık kuruluşunda belirlenen branşlarda yüzde 50’ye varan indirimle tedavi olma imkanına kavuşuyor.

Tüm hizmetlerinde sosyal belediyeciliği temel ilke edindiklerini vurgulayan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü; ‘’Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırma amaçlı Şişli Sağlık Kart Projesi’ni hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz’’ dedi.


Sosyal belediyecilik anlayışıyla her projesini, Şişli halkının yaşamını kolaylaştırmak ve hayat kalitesini yükseltmek için gerçekleştiren Şişli Belediyesi, vatandaşlarının sağlıklı yaşama hakkını güvence altına almaya yönelik benzersiz bir projeyi hayata geçiriyor.


Artık Şişli’de yaşayan herkesbir ‘Şişli Sağlık Kart’ sahibi olacak ve projeye sponsor olan 21 özel sağlık kuruluşunda belirlenen branşlarda yüzde 50’ye varan indirimle tedavi olma imkanı bulacak.


Yerel yönetimlere örnek olacak proje


Her vatandaşın en temel haklarından biri olan sağlıklı yaşam hakkını güvenceye alan Şişli Sağlık Kart uygulaması ile Şişli’de yaşayan herkes, sağlıklı yaşam için yüzde 50’ye varan indirimle daha az ödeyecek. Diğer yerel yönetimler için de örnek teşkil edecek olan bu proje ile Şişli Belediyesi, Şişli halkına dev bir sağlık hizmeti sunuyor.


Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, sağlığa ulaşım hakkının her bireyin temel hakkı olduğunu vurgulayarak, Şişli Sağlık Kart projesinin, sağlık hizmetlerinin giderek özelleştiği günümüzde özellikle dar gelirli vatandaşları rahatlatacağına inandıklarını vurguladı. Hayri İnönü, ‘’Uygulamaya koyduğumuz tüm projelerimizde sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz.Vatandaşlarımızın sağlığa ulaşımını kolaylaştırma amaçlı bu projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz’’dedi.


4 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek olan toplantıda, ilk ‘’Şişli Sağlık Kart’’ da Hayri İnönü tarafından Şişli’de oturan bir vatandaşa takdim edilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS