hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yıllarca bilmeden sağlığımızla oynamışız! Eriği sakın tuzla yemeyin

  Yıllarca bilmeden sağlığımızla oynamışız Eriği sakın tuzla yemeyin
  expand

  Yaz aylarının en sevilen ve en çok tüketilen meyvelerinden biri olan yeşil erik, doğru tüketildiğinde vücuda pek çok fayda sağlıyor. Özellikle kalp sağlığını korumasıyla ünlü olan yeşil erik, cilt sağlığını da iyileştiriyor ve daha genç ve güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bağışıklık sisteminin bir numaralı dostu olan yeşil erik, sindirim sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı oluyor ve kabızlık sorununu tamamen bitiriyor. Yeşil eriğin faydaları saymakla bitmiyor ancak eriği yıllarca hep yanlış tüketmişiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeşil erik yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte pazar tezgahlarında yerini alıyor. Herkesin severek tükettiği yeşil erik, ilkbahar ve yaz aylarında en çok tüketilen meyveler arasında. Yeşil erik vücut için oldukça faydalı bir meyve. Ancak yeşil eriğin faydalarından yararlanmak için doğru tüketmek gerekiyor.

  CİLDİ GENÇLEŞTİRİR 
  Yeşil erik, anti-aging özelliği sayesinde cildi yeniliyor ve cildin erken yaşlanmasını önlüyor. Cilt tonunu eşitlemesiyle bilinen yeşil erik, cildi yeniliyor ve lekelerin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor.

  KEMİK SAĞLIĞINI KORUR 
  Yeşil erik yoğurt, ayran gibi besinlerle tüketildiğinde kalsiyum emilimini artırır. Bu etki, kemik ve diş sağlığı üzerinde oldukça olumlu bir etki yaratır. Kalsiyum ve fosfor açısından oldukça zengin olan erik, vücudun demir emme kabiliyetini artırır ve kan dolaşımını iyileştirir.

  DİYET LİSTELERİNİN VAZGEÇİLMEZİ 
  Yeşil erik lif açısından çok zengindir. Diyet listeniz ve ara öğünlerinizi sağlıklı geçirmek için eriğe başvurabilirsiniz çünkü kalori oranı oldukça düşüktür. Bu sebeple diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Zayıflamak isteyenlerin yeşil eriği mutlaka diyet listelerine eklemesi önerilir.

  VİTAMİN VE LİF DEPOSU 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  A, C vitamini, lif ve potasyum kaynağı olan yeşil erik, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve bilhassa yaz nezlesine karşı sizi korur. İyi bir antioksidan kaynağı olduğu için serbest radikallere meydan okuyarak, kalp sağlığınızı korur.

  YEŞİL ERİĞİ TUZLA TÜKETENLER DİKKAT! 

  Genellikler herkes yeşil eriği tuzla birlikte tüketiyor. Bu kesinlikle doğru bilinen bir yanlış. Yeşil eriği tuz ile birlikte tüketmek vücudunuzda ödem birikmesine sebep oluyor.

  Ayrıca farkında olmadan erikle birlikte tüketilen aşırı tuz tansiyonu yükseltebilir ve ayrıca böbreklere aşırı yük binmesine neden olabilir. Vücut sağlığınız için eriği mutlaka tuz kullanmadan tüketmeniz öneriliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow