Antalya Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Antalya Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Antalya Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Antalya Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Antalya Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Antalya Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Günümüzde yaz turizmi kadar kış turizmi de ön plana çıkıyor. Dört mevsimin yaşandığı Türkiye'de her mevsim birbirinden farklı turizm seçenekleri uygulanıyor. Kışın genel olarak kayak turizmi tercih ediliyor. Kayak yapmak için ise birbirinden farklı ve güzel şehirler var. Bu noktada özellikle Antalya kayak merkezine talep çok var. Yazın sahilleri dolu olan Antalya'da kışın da kayak yapma imkanı bulunuyor. Antalya'da bulunan Antalya Saklıkent Kayak Merkezi her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Antalya Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Kış mevsiminde kayak yapmak isteyen kişiler Antalya Saklıkent Kayak Merkezi'ne giderek güzel bir tatil yapabilirler. Bu kış tatili ile birlikte oldukça verimli geçen anlar yaşanır. Antalya Saklıkent Kayak Merkezi, genel olarak Torosların Beydağları bölümünde yer alan Bakırlıdağı kuzey yamacına kurulan bir tesis olarak ön plana çıkar. Antalya Saklıkent Kayak Merkezi Antalya il merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Aynı zamanda bu kayak merkezi havalimanından 50 kilometre uzaklıkta yer alır.

Antalya Kayak Merkezi'ne gelmek isteyen kişiler Uncalı güzergahından gidebilirler. Bu kapsamda yoldaki Saklıkent ve Tübitak gözlem merkezi tabelalarını doğru bir şekilde takip edilerek Antalya Kayak Merkezine ulaşım sağlar. Aynı zamanda toplu taşıma araçları Antalya şehir merkezinden belli saatlerde kalkıyor. Bu araçlar ile kayak merkezine ulaşılabilir. Antalya Saklıkent Kayak Merkezine ücretsiz giden servisler bulunuyor.

2021 Antalya Kayak Merkezi Giriş Fiyatları ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

Antalya Saklıkent Kayak Merkezine gitmek için belli bir miktar ücret ödemek gerekir. Bunun yanı sıra kayak takımı kiralamak ve belli başlı araçları kullanmak için de belli ücretler ödenir. Buna göre tek çıkış 10 TL, hafta sonu beş çıkış 40 TL, hafta için beş çıkış 30 TL, hafta sonu on çıkış 50 TL, hafta içi on çıkış 40 TL, Günlük pass ise hafta sonu 60 TL, hafta içi ise 50 TL olarak biliniyor. Aynı zamanda kişiye özel aylık pass 250 lira olurken yıllık pass ise 400 TL olarak ön plana çıkıyor.

Antalya Saklıkent Kayak Merkezine girişte yaya fiyatları yetişkinler için 15 TL, öğrenci için 10 TL ve 7 ile 12 yaş arası 5 TL olarak biliniyor. Aynı zamanda burada snowboard ayakkabı bağlama günlük kiralama 75 TL, kayak ayakkabı baton günlük kiralama 75 TL, kayak günlük kiralama 45 TL, ayakkabı günlük kiralama 45 TL, elbise günlük kiralama 30 TL ve kızak kiralamanın saati de 15 lira olarak belirlenmiştir.

Antalya Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Antalya Saklıkent Kayak Merkezi Antalya ilinde bulunduğu için kayak mevsimi de oldukça kısa olarak bilinir. Bu nedenle Antalya Kayak Sezonu Aralık ayının sonu Ocak ayını başı gibi açılır. Bu kayak sezonu ise Mar ayının sonlarına doğru biter. Kar kalınlığı mevsime göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle Antalya Kayak Sezonunda ortalama kar kalınlığı 100 ile 230 cm arasında değişmektedir. Bunun yanı sıra Antalya Kayak Sezonunda kar kalınlığı zirve noktasında 5 metreye kadar çıkabilir.

Antalya Saklıkent Kayak Pistleri Özellikleri

Antlaya'da bulunan Antalya Saklıkent Kayak Merkezi genel olarak 2550 metre yüksekliğe sahip olması ile bilinir. Aynı zamanda Antalya Saklıkent Kayak Merkezindeki kayak alanları 2000 metre ile 400 metre yükseklik arasında değişiklik göstermektedir. Bu alan saatte 240 ve saatte 340 kişi kapasite ile hizmet veren pistlere sahiptir. Antalya Saklıkent Kayak Merkezinde bulunan pistlerin zorluk derecesi genel olarak orta ve kolaydır. Antalya Saklıkent Kayak Pistinde Karakaya Chairlift 1900- 2400 metre, Saklı bel Teleski 1890- 2100 metre, Nadir Gez Teleski 1900- 2200 metre, Snowtubing lift 1890- 1980 metre ve babylift 1900- 1930 metre olarak bilinmektedir.

Antalya Saklıkent Kayak Merkezi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Antalya Saklıkent Kayak Merkezinde günübirlik turlar düzenlenebildiği gibi uzun tatil imkanı da bulunmaktadır. Aynı zamanda Antalya Saklıkent Kayak Merkezinde 477 adet müstakil ev bulunuyor. Aynı zamanda Antalya Saklıkent Kayak Merkezinin çevresinde de çok sayıda konaklama tesisi yer alır. Bu kayak merkezine gelen kişiler ise çevredeki otel ve konaklama alanlarını kullanabilirler. Burada bulunan moteller ise 200 kişilik kapasitelidir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS