Barselona'da Gezilecek Yerler - Barselona'da Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi 

Barselona'da Gezilecek Yerler - Barselona'da Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi 

İspanya'nın gezilecek yerler konusundan en zengin şehirlerinden birisidir Barselona şehri. Park Güell, Sagrada Familia Bazilikası, Casa Mila gibi ünlü yerlere sahip olan şehir, dikkate değer turist ziyaretçisine sahiptir. Kendine has kültürünün yanı sıra, turizmin beşiği olan Barselona'ya gittiğinizde gezilebilecek yerleri mutlaka bilmelisiniz. Barselona'da gezilecek yerler nereler, Barselona'da ne yapılır, yapılacaklar listesi neler olması sorularının yanıtlarını derledik.

1992 yılında yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yaptıktan sonra ünlenen Barselona, birbirinden farklı mimarilere sahip binaların ev sahibi konumunda. Barselona'da gezebilecek birçok yer olduğundan, mutlaka öncesinde kendi listenizi belirlemeli, buna göre hareket etmelisinizç

Barselona'da Gezilecek Yerler

Barselona şehrine turistik amaçlı gidiyorsanız, gezilecek noktaları detaylarıyla bilmeniz gerekiyor. Bunun dışında gezilecek yerlerin çok fazla olması, öncesinde gezilecek mekanlar listenizi yapmanızı zorunlu kılıyor.

Park Güell

Antoni Gaudi tarafından doğadan ilham alınarak yapılan Park Güell, Carmel Tepesinde bulunuyor. 1922 yılından bu yana halka açılan bu park, göz alıcı renklerin beşiği konumunda. Barselona şehrinin ünlü noktalarından olan bu parkı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Sagrada Familia Bazilikası

Şehrin popülaritesine katkısı büyük olan Antoni Gaudi'nin en önemli eserlerinden olan Sagrada Familia Bazilikası, buraya gelen turistler için ayrı bir yere sahip. Bazilika usta mimarın ölmesi sonucunda yarıda kalmış olmasına rağmen, eşsiz bir görünümdedir.

Casa Mila

Yine Gaudi'nin önemli eserlerinden olan Casa Mila, Katalonya Meydanı'nın yakınlarında bulunuyor. Farklı mimarileri keşfetmek isteyenlerin mutlaka görmesi gereken bu mekan, Antoni Gaudi'nin ne kadar büyük bir mimar olduğunu gözler önüne seriyor.

Casa Batllo

Kemiklerin Evi olarak bilinen ve Antoni Gaudi'nin önemli eserlerinden olan Casa Batllo Barselona seyahatinde görülmesi gerekli yerlerin başında geliyor. Günümüzde müze olan bu yapı, Gaudi'nin farklı mimari anlayışını yansıtıyor.

La Rambla Caddesi

Kent yaşamını keşfetmek ve yürüyüş yapmak için ideal yerlerden olan La Rambla Caddesi, 1766'da tasarlanmış. Hediyelik eşyaların bolca bulunduğu bu cadde üzerinde keyifli alışverişler yapabilirsiniz.

Picasso Müzesi

İspanyolların yetiştirdiği en büyük sanatçılarından birisi olan Picasso, henüz hayattayken bu müze açılmıştır. 3500'den fazla eserin yer aldığı Picasso Müzesi, kültür ve sanat alanına ilgi duyanların vazgeçilmez durakları arasında bulunuyor.

Barselona'da Ne Yapılır?

Barselona başlı başına Avrupa'nın en büyük değerlerinden birisidir. Özellikle dünyanın en önemli mimarlarından olan Antoni Gaudi'nin eserlerinin müzesi niteliğinde olan şehir, turistlerin ilgi odağı olmayı başarıyor. Barselona şehrine gidecekseniz, burada yapabilecekleriniz oldukça fazla.

Las Ramblas'ta Yürüyüş Yapabilirsiniz

Barselona'ya giden herkesin yolunun mutlaka düştüğü Las Ramlas'ta keyif verici bir yürüyüş yapmayı ihmal etmemelisiniz. Öyle ki şehrin nabzının burada attığını söylemek mümkündür.

Picasso Müzesini Mutlaka Gezmelisiniz

Picasso'nun eserlerinin yer aldığı müze gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalı. Buraya sadece 1 kez gitmemelisiniz, zamanınız varsa her fırsatta ziyaret etmelisiniz.

Montjuic Tepesine Çıkın

Tepeye çıkmak zorlu olsa da buraya çıktıktan sonra görecekleriniz sizi büyüleyebilir. Bu nedenle tavsiyemiz mutlaka bu tepeye çıkmanız olacak.

Konserlere Gidebilirsiniz

Barselona şehri konser mekanlarıyla doludur. Her an bir konser olduğundan şüpheniz olmasın. Bunlardan birisine giderek, stres atabilir, sanatı yerinde hissedebilirsiniz.

Tapas'ın Tadına Bakabilirsiniz

Sadece Barselona şehrinin değil, İspanya'nın her köşesinde bulunan Tapas'ı mutlaka yerinde tatmalısınız. Birden fazla atıştırmalık manasına gelen Tapas, gurmelerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Barselona'da Yapılacaklar Listesi

Barselona sadece Avrupa'da değil, tüm dünyadan apayrı bir yere sahiptir. Spor şehri olmasının yanı sıra, mimari eserlerin görünümü olan Barselona, gezi sever birisi için kaçırılmayacak kadar güzel bir yer. Fakat burada gezilecek onlarca yer bulunduğundan, gitmeden önce mutlaka listenizi yapmalısınız.

Bisiklet Turu

Barselona'nın mimari yapılarının tümünü ziyaret etmeniz pek mümkün olmayabilir. Şehrin gümbürtüsü yüzünden eşsiz güzellikleri tam olarak keşfetmeniz zor olacak. Ama bisikletiniz varsa, her alanı karış karış keşfe çıkabilirsiniz.

Katalonya Meydanında Yürüyüş

Sıkıldığınız zaman Barselona şehrinin işlek meydanı Katalonya Meydanını mutlaka turlamalısınız.

Barri Gotic Sokakları

Barri Gotic sokaklarına gitmeden olmaz. Burada dilerseniz kaybolarak, keşfinizi en iyi şekilde sürdürebilirsiniz.

Barselona'yı Teleferikle İzleyin

Zaman geçmiyorsa bir diğer durak teleferik olabilir. Bu sayede Barselona şehrini kuş bakışıyla görme şansına sahip olabilirsiniz. Tek kelimeyle şehrin manzarası sizi kendisine hayran bırakacak diyebiliriz.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS