Bodrum Gezilecek Yerler Listesi... Bodrum'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Bodrum Gezilecek Yerler Listesi... Bodrum'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Bodrum Gezilecek Yerler Listesi... Bodrum'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen şehirleri arasında Bodrum gelmektedir. Bodrum Türkiye'nin gelişmiş tatil beldeleri arasındadır. Gerek tatil olanakları gerekse de konaklama imkanları bakımından Türkiye'nin en gözde ilçeleri arasında yerini almayı başarmıştır. Konumu itibari ile yaz aylarının vazgeçilmez şehirlerinden olan Bodrum mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir ilçedir. Özellikle yaz aylarında burada yer alan turist nüfusu milyonu aşmaktadır. Bodrum ülkemizin en gözde yerlerinden bir tanesidir. 

Bodrum Gezilecek Yerler Listesi... Bodrum'da Görülmesi Gereken Yerler ve Yapılacaklar Listesi

1) Zeki Müren Sanat Müzesi

 Sanat güneşi olarak bilinen Türkiye'nin en değerli sanatçılarından Zeki Müren'in kalmış olduğu evin müzeye dönüştürüldüğü yerdir. Zeki Müren vefat ettikten sonra bu ev müze olarak hizmet vermeye başladı. Sanatçının kullanmış olduğu kişisel eşyaların sergilendiği bu ev çok güzel bir evdir. Zeki Müren'in hayat eserlerini de yine burada bulabilirsiniz. Evin ön bahçesinde sanatçı Zeki Müren'in kullanmış olduğu şahsi aracı da sergilenmektedir. Bodrum'un en çok sevilen müzelerinin başında yer almaktadır. Bodrum belediyesi tarafından restore edilmekte ve korunmaktadır. Giriş ücreti 5 liradır. 

2) Barlar Sokağı

 Bodrum'da akşam bir sosyal yaşantısı istiyorsanız barlar sokağını ziyaret edebilirsiniz. Gümbet mahallesi içerisinde yer almaktadır. Barlar sokağı özellikle yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerdendir. Türk ünlülerin de bulunduğu bir yerdir. Barlar sokağı hem gece hem de gündüz yoğun ziyaretçi akımına uğramaktadır. Özellikle akşamları rengarenk ve ışıl ışıl bir sokak olarak bilinmektedir. Barlar sokağı yürüyüş yapabileceğiniz en güzel yerlerdendir.

3) Bitez Plajı

Bodrum'da ki en gözde sahillerden bir tanesidir. Aynı zamanda bu plaj dünyanın en uzun sahiline sahip olan plajlardan bir tanesidir. Oldukça uzun bir plaj yürüyüşü bu sahilde yapmak mümkündür. Bitez plajının mas mavi bir denizi bulunmaktadır. Çeşit çeşit meyveleri bu plajda deneyebilirsiniz. Bitez plajı girişi ücretsiz olan bir halk plajıdır. Fakat burada eğer bir şezlong ya da şemsiye kiralama hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız cüzi bir miktar ödemeniz gerekiyor. Bitez plajında doyasıya eğlenebilirsiniz.

 4) Gün Batımı Plajı

Bodrum'un Turgutreis mahallesinde yer alan bir plajdır. Bu plaja gün batımı denmesinin sebebi ise buradan gün batımını rahatlıkla seyredebilmenizdir. Gün batımı plajı özellikle akşamları çok güzel bir görüntüye sahip olmaktadır. Bundan dolayı gün batımı plajı oldukça fazla tercih edilmektedir. Halka açık bir plajdır. Girişi ücretsiz olan gün batımı plajı mavi bayraklı plajlardan bir tanesidir. Toplu taşıma ile birlikte kolayca ulaşabileceğiniz plajlardan olan gün batımı plajı her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir plajdır. 

5) Kumbahçe Sahili

Bodrum kalesinin karşısında yer alan bir sahildir. Denize girmek isteyenlerin tercih edebileceği en güzel sahillerden bir tanesidir. Bütün gününüzü bu sahilde geçirebilirsiniz. Kumbahçe sahili küçük taşlıklardan oluşan bir sahildir. Taşlıktan oluştuğundan dolayı deniz ayakkabısı almanızı öneriyoruz. Kumbahçe sahili Bodrum'daki en iyi yerlerden bir tanesidir. Çevresinde pek çok mekan yer almaktadır. Kumbahçe sahilinde tekne de kiralayabilirsiniz. 

6) Beyaz Beach

Bodrum'daki lüks sahillerden bir tanesidir. Aileniz ile birlikte gelebileceğiniz beyaz beach çok temiz bir denize sahiptir. Beyaz beach’e giriş ücreti kişi başı 50 tl olarak belirlenmiştir. Şezlong ve şemsiye kiralamak ise fiyata dahil değildir. Burada çok güzel güneşlenme imkanlarından yararlanabilirsiniz. Beyaz beach içerisinde dans kursları da yer almaktadır. Eğer hiç dans etmeyi bilmiyorsanız burada yer alan dans öğretmenleri ile birlikte dans öğrenebilirsiniz.

7) Karaincir Plajı

 Belki de Bodrum'un en sakin plajları arasındadır. Bodrum'da Akyarlar bölgesinde yer alan Karaincir plajı Bodrum'da ki en soğuk suya sahiptir. Yaz aylarında girilecek en güzel plajlardan olan Karaincir plajı çevresinde restoran ve oteller yer almaktadır. Bundan dolayı konaklama imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Karaincir plajı rüzgarlı bir konumda değildir. Karaincir plajı çevresinde dalış faaliyetlerinde de bulunabilirsiniz.

8) Şevket Sabancı Parkı

Turgutreis’te bulunan bir parktır. Bodrum'un gözde yerleri arasında yer alan Şevket sabancı parkı 2003 tarihinde açılmıştır. Şevket sabancı parkı deniz manzarasına sahip olan bir parktır. Oldukça güzel bir atmosferi ve ambiyansı olan Şevket sabancı parkı farklı aktiviteler yapmak isteyebileceğiniz yerlerdendir. Burada hem gündoğumu ve gün batımını izleyebilirsiniz.