Bozcaada'da gezilecek yerler ve yapılacaklar listesi

Çanakkale'ye bağlı olan Bozcaada, Türkiye'nin üçüncü büyük adası konumunda. Yaz tatillerinin en güzel rotalarından biri olan Bozcaada'da gezilecek yerleri sizin için derledik.Renkli sokakları, denizi ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeken Bozcaada hem keyifli hem de farklı bir tatil alternatifi arayanlar için doğru adres.

Rum ve Türk mahallesi olarak ikiye ayrılan Bozcaada'da eski Rum ve Türk evlerinin en güzel örneklerini görebilmeniz mümkün. Rum evleri genellikle pansiyon olarak kullanılıyor.

Bozcaada’ya vapur ile yaklaştığınızda göreceğiniz ilk tarihi yapı, Bozcaada’yı uzun yıllar koruyan Bozcaada Kalesi'dir. Kalesinin içinde bir de açık hava etnografya müzesi bulunuyor.
Bozcaada müzesinde eski ve yeni Bozcaada fotoğraflarını, Bozcaada tarihine ait eşyaları görebilirsiniz.
Bozcaada kilisesi Rum mahallesinin tam ortasında yer alıyor. Bozcaada kilisesi ihtişamlı yapısı ile ziyaretçilerin akınına uğruyor.

2000 yılında yapılan ve Bozcaada'nın adeta simgesi haline gelen Bozcaada Rüzgar Gülleri muhteşem bir gün batımına da ev sahipliği yapıyor. Bozcaada Rüzgar Gülleri gerek turistler gerekse ada sakinleri tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında.

Yaz aylarında Bozcada'nın birbirinden ünlü Ayazma Plajı, Habbele Koyu ve Akvaryum Koyu'nda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Sulubahçe koyu ve Tuzburnu koyu da masmavi denizi ile yüzmek için diğer güzel alternatifler arasında.

Bozcada'da eğlencenin kalbinin attığı yer hiç şüphesiz Barlar Sokağı. Deniz manzarasına sahip olan Barlar Sokağı'nda eğlence sabaha kadar sürüyor.

Bozcada'da kahvaltı mekanlarının yanı sıra çok sayıda restoran da yer almakta.

Deniz ürünlerinin yoğun olarak tüketildiği Bozcada'da çeşitli lezzetleri tatmadan dönmeyin!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS