Çilingoz Tabiat Parkı Nerede? Çilingoz'a Nasıl Gidilir? Çilingoz Parkı'nda Neler Yapılabilir?

Çilingoz Tabiat Parkı Nerede? Çilingoz'a Nasıl Gidilir? Çilingoz Parkı'nda Neler Yapılabilir?

Çilingoz Tabiat Parkı Nerede? Çilingoz'a Nasıl Gidilir? Çilingoz Parkı'nda Neler Yapılabilir?

Yaklaşık 10 yıldan fazla süredir var olan Çilingoz Tabiat Parkı orman, deniz ve piknik yapmayı seven kişilerin uğrak noktası haline gelmiştir. Bölgeye gitmeyi ve eşsiz güzelliklerden nasibini almayı isteyen kişiler, çilingoz tabiat parkı nerede tarzı sorulara yanıt arıyor. Çilingoz Tabiat Parkı İstanbul, Çatalca ilçesinde bulunmaktadır. Parka ulaşım için otomobil veya otobüsleri kullanarak erişim sağlamak mümkündür.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çilingoz Tabiat Parkı Nerede?

Doğası ve güzelliği ile büyülen bir deniz arayan kişiler için oldukça verimli olan Çilingoz Tabiat Parkı, İstanbul’da yer almaktadır. İstanbul’un Çatalca ilçesinde bulunan park ülkemizde tabiat parkları kapsamında hizmet vermektedir. İlk olarak 2011 yılında kullanıma açılmak üzere tabiat parkı ilan edilmiştir. Park içerisinde yapabilecek pek çok farklı aktivite bulunmaktadır. Arkadaş veya aileniz ile birlikte hafta sonlarında bölgeyi ziyaret edebilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Çilingoz’a Nasıl Gidilir?

Yeşilliği ve havası ile birlikte en huzurlu tatili geçirmenizi sağlayan park içerisinde kamp yapmak da mümkün olmuştur. Çilingoz Tabiat Parkı’na gitmek için en verimli ulaşım aracı otobüs olarak görülmektedir. Otobüs ile birlikte bölgeye gelmek isteyen kişiler 404 numaralı otobüse binebilir ve bölgeye yakın bir yerde inerek taksi yardımı ile erişim sağlayabilirler.

Çilingoz Tabiat Parkı’na kendi aracınız ile de erişim sağlamak mümkündür. Kendi aracınız ile parka gitmek için Çatalca – Saray yoluna girmeniz ve Tem Otoyolu ya da orman yolunu seçerek erişim sağlayabilirsiniz. Otoyolu seçecek olan kişiler Çatalca gişelerinden ilk olarak Çatalca ve sonra da Binkılıç’a gelerek ulaşım sağlayabilirler.

Çilingoz Parkı’nda Neler Yapılabilir?

Ziyaretçi ve tatilcilerin bölgede yapabilecek olduğu pek çok farklı aktivite bulunmakta ve bunların başında kamp yapmaları gelmektedir. Daha çok hafta sonu ziyaretçi akınına uğrayan park genel olarak hafa içinde daha sakin olmaktadır. Daha sakin bir tatil yapmak ve fırsatı olan kişilerin yaz aylarında ve hafta içi ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

Bölgede kamp yapmak mümkündür. Kamp alanında özel tuvalet alanları, otopark ve belli saatte açık olan özel tesis yer almaktadır. Aynı zamanda kamp alanında denize girebilir ve ateş yakabilirsiniz. Kamp yapmanın dışında bölgede düzenli olarak su sporları ve balık tutma gibi aktiviteler yaparak da eğlenceli tatil yapma olanağınız yer almaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

At binme aktiviteleri ile doğa ve hayvanlar ile iç içe olabilir veya toplu arkadaş grupları ile birlikte voleybol ya da futbol oyunları oynayabilirsiniz. Özel tesislerin yer almış olduğu Çilingoz Tabiat Parkı’nda özel kafe, restoran, market, okey salonu, plaj ve kiralık çadırda yer almaktadır.

Çilingoz Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Parka tek kişilik giriş ücreti 20 TL olarak belirlenmiştir. Parka motosiklet veya ATV ile giriş ya da kullanım için ödenecek olan tutar ise 30 TL’dir. Otomobil giriş ücreti 37 TL, Minibüs ücreti ise 90 TL’dir.