Uzakdoğu'nun gözde balayı mekanı: Büyülü Sun Moon Lake

Sevdiceğinizle dünyanın çok farklı bir yerinde romantik bir tatil yapmaya ne dersiniz? O halde sizi Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan Tayvan’ın dünyaca ünlü gölüne Sun Moon Lake’e götürüyoruz.Masmavi suları ile ünlü Sun Moon Lake, sadece Tayvan’ın değil tüm Uzakdoğu’nun balayı mekanı olarak biliniyor.

Bu göl, Tayvan’ın ikinci büyük şehri Nontou’da yer alıyor. Nontou, Tayvan’ın tam ortasında adını romantizmin doruklarındaki Sun Moon Lake ile duyurmuş bir kent…

Neden Sun Moon Lake?
Sun Moon Gölü’nün doğu tarafı güneşe, batı tarafı ise aya benziyor. Bu yüzden bu göle ‘Güneş Ay’ gölü deniliyor. Bu bölgeye sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenler gidiyor.

Göl kenarına konumlandırılmış pek çok otel bulunuyor. Bu otellerde kalıp, doğanın sesini dinleyebilir, göl etrafında oluşturulan yürüyüş parkurlarında kuş cıvıltıları arasında dolaşabilir ya da bisiklet kiralayıp gezebilirsiniz. Ayrıca göl kenarındaki tekne turlarına katılıp güneşin batışına tanıklık etme şansınız da var.

Sun Moon Lake’de görülecek yerler

Lalu Adası: Gölün ortasında bulunuyor. Chalai Kai-Shek'in yönetimi sırasında Guanghua (Görkemli Çin) olarak geçse de, bölgenin asıl sakinleri buraya Lalu (Göl Adası) diyor.

Ci-en Pagoda: Çin tarzı pagoda, 46 metre boyundadır. Çan Kay Şek tarafından annesinin anısına yaptırılmıştır. 1971'de tamamlanmış ve gölün güneydoğusunda, Ita Thao'ya yakın bir tepe üzerinde bulunuyor.

Wenwu Tapınağı: Gölün kuzey kıyısındaki en büyük tapınak olarak biliniyor.

Ita Thao: Thao Aborijinleri köyü ve aynı zamanda Dehua köyü olarak da biliniyor.

Yapmadan dönmeyin:

-Göl çevresinde tekne turu yapın.

-Bisiklet kiralayın. -Tayvan’ın resmi otobüsleriyle Formosan Aborijin köyüne gidin.-Teleferiğe binin. -Yamaç paraşütü yapın. -Gün doğumunu izleyin.

-Alışveriş yapın. Ahşap veya bambudan yapılmış el yapımı hediyelik eşyalar alın. Özellikle Ita Thao aborjin köyünde hediyelik eşya satan pek çok dükkan bulabilirsiniz.

-Checheng Odun Müzesi’ni gezin. Burada hangi ağaçtan ne tür malzemeler elde ediliyor, nerede kullanılıyor bunları öğrenin.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS