Gökçeada Gezilecek Yerler Listesi... Gökçeada'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

A A

22.04.2021 - 01:49

Tatil bölgeleri özellikle yaz aylarında kişiler tarafından tercih ediliyor. Gökçeada en çok gezilen ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Pek çok kişi Gökçeada'nın güzelliklerini görmek için bu bölgeyi ziyaret edebiliyor. Gökçeada'da gezilecek yerler kişiler tarafından merak edilerek internet üzerinde araştırılabiliyor.

Gökçeada Gezilecek Yerler Listesi... Gökçeada'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Gökçeada Gezilecek Yerler Listesi

Gökçeada bilindiği üzere en güzel adalardan biridir. Gökçeada özellikle yaz aylarında çok tercih edilen bir bölgedir. Yaz aylarında güzel bir tatil yapmak isteyen kişiler Gökçeada'yı tercih edebiliyor. Gökçeada son derece nezih ve güzel manzarasıyla dikkat çeken bir bölgedir. Kişiler Gökçeada'da tam olarak nereler gezeceğini merak ederek araştırmalar yapıyor. Çok fazla medeniyete ev sahipliği yapmasıyla bilinen Gökçeada, İmroz adıyla biliniyordu.

Günümüzde birçok duruma ev sahipliği yapmasından dolayı, tarihi yapılara sahiptir. Doğal güzellere sahip olmasıyla da dikkat çekerek, ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Özellikle turistlerin ilgi odağı haline gelen bir bölgedir. Sıcak yaz aylarında mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Marmaros şelalesi, Gökçeada'ya giden kişiler tarafından mutlaka görülmesi gereken bir şelaledir. Huzuru ve doğayı seven kişilerin en çok tercih ettiği bir yerdir. Dünyada yer alan tüm şelalelerle yarıştırılan ve ön plana çıkan şelale türüdür. Dereköy ilçesinin çıkışında yer alan bir şelaledir. Dereköy'e kolay bir şekilde ulaşım imkanı bulunuyor. Yemyeşil doğanın tam ortasında yer alan bu şelale güzel görüntüsüyle herkesin ilgisini çekiyor. Piknik yapmak ve doğa içerisinde güzel vakit geçirmek isteyen kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir.

Gökçeada tuz gölü, ada içerisinde bulunan ve turistlerin en çok ziyaret etmek istediği bölgelerden biridir. Her mevsim görülebilecek yerlerden birisi olduğundan, herkes tarafından her an ziyaret edilebiliyor. Bu göl, Aydıncık plajı yakınlarında yer alıyor. Kolaylıkla ulaşım sağlanmasından dolayı yıl içerisinde çok tercih ediliyor. Göl içerisinden çıkan çamurlar birçok hastalığa iyi geliyor. Özellikle romatizmal hastalıklar yaşayan bireyler tuz gölünü çok tercih ediyor. Yapılan araştırmalarda bu gölün insan vücuduna çok fazla sağladığı bildirilmiştir. Gölde yapılabilecek birçok spor aktivitesi de bulunuyor.

Gökçeada'da pek çok farklı koylar bulunuyor. Yıldız koyu bu koylardan sadece biridir. Dalış yapmayı seven kişiler bu koya mutlaka giderek yüzebiliyor. Temiz suyuyla dikkat çekerek kişilerin ilgi odağı haline geliyor. Kişiler temiz su içerisinde dalış yapmak istediğinde bu bölgeyi çok fazla tercih edebiliyor. Gökçeada'nın en sakin bilinen bölgelerinden biridir. Bu nedenden dolayı kişiler oldukça fazla ziyaret edebiliyor.

Gökçeada'da Bulunan Milli Parklar

Gökçeada'da bulunan milli parkların önemi oldukça büyüktür. Bu parklar içerisinde yer alan bir park tüm Türkiye için en önemlisidir. Gökçeada'da ilk su altı milli park bulunur. Su altı parkı ilk olarak Gökçeada'da yer almıştır. Kaleköy bölgesinde bulunan bu park, Gökçeada'yı ziyaret edilen kişiler tarafından mutlaka görülmesi gereken alanlardan biri oluyor. Sualtına merakı olan kişilerin mutlaka ziyaret ederek görmesi gereken yerlerden biridir. İlginç yapısıyla çok ilgi görüyor ve ziyaretçiler tarafından ziyaret ediliyor.

Gökçeada'da Bulunan Plajlar

Gökçeada'da bulunan plajlar en yoğun ilgi gösterilen plajlardır. Özellikle sıcak yaz aylarında tatil yapmak isteyen kişilerin uğrak mekanları haline gelmiştir. En temiz denize sahip olan Gökçeada'da güzel plajlarıyla turistlerin ve ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekebiliyor. Güzel bir tatil yapmak isteyen kişiler bu bölgeleri oldukça tercih ediyor. Gökçeada'da bulunan bazı plajlar şu şekildedir;

Aydıncık Plajı

Yuvalı Plajı

Laz koyu

Kuzulimanı Plajı

Yıldızkoy

Marmaros

Gizli Liman

Gökçeada'da Görülmesi Gereken Yerler ve Yapılacaklar Listesi

Gökçeada'yı merak eden kişiler bu bölgede nereleri gezeceği hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Deniziyle ve tarihiyle ön plana çıkan bu ada, ziyaretçilerin ilgi gösterdiği bir adadır. Güzel vakit geçirmek ve dinlenmek isteyen kişiler bu adayı tercih edebiliyor. Plajlarıyla, koylarıyla ve eşsiz manzarasıyla ön plana çıkan bu ada, herkes tarafından biliniyor.

Özellikle şelaleleri mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Koylarında bulunan farklı doğa yapısıyla çok dikkat çekicidir. Turistler Gökçeada'ya her yıl giderek farklı aktiviteler yapabiliyor. Gökçeada son derece etkili bir doğaya sahip olan bölgedir. Adalar arasında ön plana çıkan ve doğal güzellikleriyle en çok ilgi gösterilen adalar arasında yer arıyor. Günlük olarak yapılacak çok fazla aktivite bulunuyor.