Isparta Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Isparta Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Isparta Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Isparta Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? 2021 Isparta Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Isparta Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Ülkemizde neredeyse her bölgede kayak yapılabilmektedir. Hem yaz turizmi hem kış turizmi için oldukça önemli olan Türkiye kış turizm merkezleri ile de oldukça popüler bir ülkedir. Özellikle ülkemizin güney kısmında bulunan şehirlerimiz kendine yakın olan kayak merkezlerini tercih eder. Bunlardan bir tanesi de Isparta Davraz Kayak Merkezi’dir. Bu bölge için önemli olan Davraz Kayak Merkezi birçok kişinin araştırdığı kayak merkezlerinden biridir.

Isparta Davraz Kayak Merkezi İle İlgili Bilgi

Isparta sınırları içerisinde yer alan Isparta Davraz Kayak Merkezi özellikle bölge halkının her yıl uğrak noktası olan bölgenin en gelişmiş kayak merkezlerinden bir tanesidir. Bu sebeple oldukça kalabalık olan Isparta Davraz Kayak Merkezi özellikle hafta sonları son derece yoğun olmaktadır. Bu kayak merkezine gitmek isteyen kişiler kayak merkezi ile ilgili detayları merak eder ve araştırmaya girişir.

Isparta Davraz Kayak Merkezi Ne Nasıl Gidilir?

Isparta Davraz Kayak Merkezi Isparta sınırları içerisinde yer almaktadır. Isparta merkeze 26 kilometre mesafede bulunan Davraz Dağı'nda yer alan Isparta Davraz Kayak Merkezi’ne şahsi araç ve 20 dakika kadar bir sürede Isparta Merkez'den ulaşmak mümkündür.

Isparta Davraz Kayak Merkezi Giriş Ücretleri Ne Kadardır?

Davraz Kayak Merkezine 1 günlük limitsiz çıkışlı kayak ücreti hafta içi 45-50 TL civarındayken hafta sonu 80 -100 TL civarında olmaktadır. 2 günlük fiyatlarda ise hafta içi 75 TL hafta sonu 130 TL olarak belirlenmektedir. Hafta içi bir çıkış 9 TL hafta sonu bir çıkış 13 TL olarak belirlenmektedir. Sezonluk kartlar da 100 TL çıkış 300 TL olarak belirlenmiştir. Isparta kayak merkezinde kişiler bölgeye gidiş sıklığına göre giriş ücreti ödemektedir.

Isparta Davraz Kayak Merkezi Otel Ücretleri Ne Kadar?

Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde oldukça farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Kayak merkezi civarında biri Süleyman Demirel Üniversitesi'ne ait olmak üzere 3 adet Otel bulunmaktadır. Isparta merkeze yakın olan Davraz Kayak Merkezi aynı zamanda kişilerin Isparta merkezdeki otellerde konaklamasını sağlamaktadır. Isparta Davraz’da bulunan oteller ise şunlardır;
- Sirene Davras Hotel 4 yıldızlı olan bu Otel 122 oda ve 280 yatak kapasitesine sahiptir. Otelin birçok imkanı bulunmaktadır.
- Xperia Davraz Otel; 17 oda 55 yatak kapasitesine sahip olan bu otel küçük bir otel olarak karşımıza çıkar.
- Süleyman Demirel Üniversitesi Davraz Otel 42 oda 84 yatak kapasitesine sahip olan otel misafirlerine her yıl ağırlamaktadır. Yine bu otelin de oldukça fazla imkanı bulunmaktadır.

Tüm bu otellerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Kişiler gerek Davraz’da gerekse Isparta Merkezde konaklayabilecekleri onlarca otel bulunmaktadır. Isparta Davraz Kayak Merkezi Isparta merkeze yakın olduğu için de ulaşımı ve konaklaması oldukça kolaydır.

Isparta Davraz Kayak Merkezi Sezonu Ne Zaman Açılmaktadır?

Her yıl Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde; kayak sezonu aralık ayı ortasında açılarak nisan ayı başına kadar hizmet vermektedir. Böylece kişiler uzun bir süre içinde kış aylarına değerlendirebilir.

Davraz Kayak Merkezi Yüksekliği Ne Kadardır?

Isparta sınırları içerisinde bulunan Isparta Davraz Kayak Merkezi kayak yapmak için elverişli olan aylar Aralık ve Nisan ayları arasındadır. Davraz Kayak Merkezi rakımı alt istasyonda 1674 metre iken zirvede 2250 metreye kadar çıkmaktadır. Bu da kişilere uzun bir kayak keyfi sağlamaktadır.

Davraz Kayak Kiralama Fiyatları

Isparta Davraz Kayak kiralama fiyatları farklılık göstermektedir. Kişilerin kayak ekipmanları bulunmadığı takdirde bölgedeki kayak kiralama seçeneklerini değerlendirebilir. Isparta Davraz Kayak Merkezi kayak takımı kiralama ücreti 60 TL iken kayak kıyafeti kiralama ücreti de 60 TL olarak belirlenmiştir. Kayak ekipmanları tek tek de kiralanabilmektedir.

Isparta Davraz Kayak Merkezi Kayak Dersi

Davraz Kayak Merkezi'nde kayak yapmak isteyen, ancak kayak yapmayı bilmeyen kişiler bölgedeki hocalardan kayak dersleri alarak kayak yapmanın keyfini yaşayabilir. Kayak kursu ücretleri 150-200 TL arasında değişmektedir.

Davraz Kayak Merkezi Teleferik ve Teleski

Davraz Kayak Merkezi’nde toplamda 3 telesiyej hattı bulunmaktadır. Bir teleski hattı bir Bubble telesiyej hattı bulunur. Kayak merkezinde bulunan farklı bölgelere ulaşım sağlamaktadır. Aynı zamanda Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde farklı zorluk derecelerine sahip 14 adet pis bulunmaktadır. Yeni kayak öğrenen kişilere ve profesyonel kayakçılara aynı anda hizmet verebilen Isparta Davraz Kayak Merkezi kayak tutkunlarını tatmin edecek seviyede bir özelliğe sahiptir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS