Kaputaş Plajı Nerede? Kaputaş Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Kaputaş Plajı Nerede? Kaputaş Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Kaputaş plajı Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunuyor. Oldukça temiz olan Kaputaş Plajına ulaşım da oldukça kolaydır. Genellikle çevre illerden aileler çocukları ile birlikte Kaputaş Plajı'na gitmeyi tercih ediyorlar. Bu plajın çevresinde oldukça fazla mağara bulunuyor. Bu nedenle bu plaj Kanyon Ağzı Plajı olarak da biliniyor. Sakin ve dalgasız bir denizi olan Kaputaş Plajı çok sayıda misafiri ağırlıyor. Bu plaja Antalya-Fethiye yolu üzerinden gidiliyor. Mavinin her tonunun yansıdığı bu plaj özellikle gün batımında görsel bir şov sunuyor. Mavi bayraklı bir sahil olan Kaputaş Plajı tertemiz görüntüsü ile gelenlerden de övgü alıyor. Bu plaj aynı zamanda ücretsiz hizmet veriyor.

Kaputaş Plajı Nerede?

Antalya'da bulunan Kaputaş Plajı Kaş'ta yer alıyor. Bunun yanı sıra Kaputaş Plajına Antalya ve Fethiye yolu üzerinden gidiliyor. Çevre illerden gelen kişilerin ise öncelikle Kaş'a ulaması gerekir. Gerek karayolu gerekse hava yolu üzerinden ulaşım sağlanabilir. Dalaman ilçesinden Kaputaş Plajı'na ulaşmak ise oldukça kolaydır. Aynı zamanda Kaş ve Kaputaş Plajı arasındaki mesafe 20 kilometre olarak biliniyor. Antalya'dan da Kaputaş Plajına ulaşmak oldukça kolaydır. Antalya'nın merkezinden ve ya diğer ilçelerinden gelen kişiler Kaş'a ulaşmalılar. Kaş'a ulaşıldıktan sonra ise minibüsler ile birlikte Kaputaş Plajına gidilebilir.

Kaputaş Plajı Ücretli Mi?

Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan Kaputaş Plajına girişler ücretsiz. Aynı zamanda bir halk plajı da olan Kaputaş Plajına girişlerde herhangi bir ücret alınmıyor. Günü birlik olarak gelen tatilcilerin yanı sıra yaz tatillerini geçirmek isteyen kişiler de Kaputaş Plajı'na gidiyorlar. Doğal bir güzelliği bulunan bu plajda her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ziyarete geliyor. Kum ve çakıldan oluşan plajda güneşlenmek de bir keyfe dönüşüyor.

Kaputaş Plajına Nasıl Gidilir?

Kaputaş Plajı, Kalkan ve Kaş ilçeleri arasında bulunuyor. Özel araçları ile Kaputaş Plajı'na gitmek isteyenler rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Bunun yanı sıra özel araçları ile plaja ulaşmak isteyenler için Kaş merkezden 20 dakika uzaklıkta. Aynı zamanda kalkan merkezden ise 10 dakika ve Fethiye'den 1 saat. Antalya merkezden Kaputaş Plajı'na gidilecek ise 3 saatlik bir yolculuk yapılması gerekiyor. Aynı zamanda Antalya merkezden de Kaputaş Plajı'na rahat bir şekilde minibüsler ile ulaşım sağlanıyor. Bunun yanı sıra plaja inmek için de 187 basamaklı bir merdiven bulunuyor.

Kaputaş Plajı Genel Özellikleri

Kaputaş Plajı el değmeyen doğal bir güzelliğe sahip. Aynı zamanda her yıl binlerce turistin ağırlandığı bu plajda deniz de berrak ve dengesizdir. Bunun yanı sıra burası kanyon ağzı plajıdır. Oldukça büyüleyici bir görüntü çizen bu Kaputaş Plajı, doğal su kaynaklarının yanı sıra doğal suyun buluşma yeri olarak biliniyor. Bunun yanı sıra Kaputaş Plajı kum ve çakıllardan oluşuyor. Serin bir yerde bulunan bu plaj, yazın en sıcak günlerinde dahi oldukça serin ve ferahtır. Bu nedenle Kaputaş Plajı yazın en çok tercih edilen yerlerden bir tanesidir.

Kaputaş Plajı'nda Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Kaputaj Plajı'na genellikle günübirlik olarak gidilebiliyor. Burada konaklamak isteyen kişiler ise çevrede bulunan otellerin birinde konaklayabiliyorlar. Bu bölgede her bütçeye uygun oteller bulunuyor. Özellikle de gitmeden aylar önce otellerden rezervasyon yapıldığında indirimli fiyatlardan da yararlanmak mümkündür. Bunun yanı sıra Kaputaş Plajının çevresinde Guru Palace Otel'de manzaralı odalarda konaklama imkanı bulunuyor. Bu otel Kaputaş Plajı'na 2 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Aynı zamanda Villa Ilba Otel de Kaputaş Plajı'na 2 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Burada villa tipi konaklama seçenekleri ile birlikte hizmet veriliyor.

Tatil herkesin dönem dönem ihtiyaç duyduğu bir arayıştır. Fiziksel ve zihinsel olarak rahatlamak isteyenler güzel bir yerde tatil yapmak isteyebilirler. Çeşitli istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda tatil planları da yapılır. Özellikle de Kaputaş Plajı'nda derinlemesine keyifli bir tatil sağlanabilir. Bunun yanı sıra eğlenceli aktiviteler ve su sporları da yapılır. Tatil için doğanın içinde berrak bir yer arayan kişiler genellikle Kaputaş Plajı'nı tercih edebilirler. Bu plajın çevresinde ise gezip görülmesi gereken pek çok alan bulunuyor. Aynı zamanda bu plajın yanında Mavi Mağara bulunuyor. Bu mağaranın içinde ise fok balıklarının yaşadığı belirtiliyor. Bunun yanı sıra deniz de oldukça serin ve sakin.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS