Karasu Gezilecek Yerler Listesi... Karasu'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Karasu Gezilecek Yerler Listesi... Karasu'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Karasu Gezilecek Yerler Listesi... Karasu'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Karasu ülkemizin en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Pek çok doğal güzelliği olan bir yerdir. Karasu Sakarya ilinin bir ilçesidir. Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde yoğun ziyaretçi akımına uğramaktadır. Özellikle Karasu'da tatil yapmak isteyenler buradaki plajları tercih etmektedirler. Karasu coğrafi konum itibari ile Marmara bölgesinde bulunmaktadır. Aynı zamanda konaklama için de pek çok imkan yine Karasu'da yer almaktadır. Karasu doğusunda Kocaeli batısında ise Sakarya yer almaktadır. Toplam nüfusu ise 70 bindir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Karasu Gezilecek Yerler Listesi... Karasu'da Görülmesi Gereken Yerler ve Yapılacaklar Listesi 

 1) Acarlar Longozu

 Karasu'ya gelmişken Acarlar'ı görmeden gitmek olmaz. Karasu ile adeta özdeşleşmiş ve Karasu'nun güzelliklerinden birini yansıtan bu Acarlar Langozu yeşilliği sevenlerin mutlaka gitmesi gereken bir yerdir. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en güzel langozlardan bir tanesi olma özelliğini de taşımaktadır. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük langozlarından bir tanesidir. Hal böyle olunca hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiş bir yerdir. Acarlar langozuna geldikten sonra çok güzel bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz.

 Karasu ilçesinin tam olarak Denizköy mahallesinde yer alan Acarlar langozuna da ulaşım son derecede kolaydır. İçerisinde muhteşem güzel bir göl bulunmaktadır.

 2) Maden Deresi

 Karasu'da yer alan bir diğer doğal güzellik ise maden deresidir. Maden deresi eskiden Fransızlar tarafından işletilen bir yerdi. Karasu seyahatinizde mutlaka listeye eklemeniz gereken bir yerdir. Maden deresi çevresinde kahvaltı ve piknik olanakları da yaygındır. Çok huzurlu ve bir o kadar da keyifli bir yerdir. Maden deresi Ekim ve Kasım aylarında daha fazla ziyaret edilmektedir.

 3) Karasu Sahili

 Karasu ilçesinde gezilecek bir diğer yer de Karasu sahilidir. Güzel bir yürüyüş deneyimi yaşamak ve temiz hava almak için Karasu sahiline gidebilirsiniz. Türkiye'nin en uzun sahillerinden bir tanesi olan Karasu sahili yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasındadır. Karasu sahili kumunun oldukça şifalı olduğu bilinmektedir. Romatizma gibi hastalıklardan kurtulmak için Karasu sahili kumu tavsiye edilmektedir.

 4) Küçükboğaz Gölü

 Karasu'da yer alan doğal güzellikler bununla da sınırlı değil elbette ki. Küçükboğaz gölü de Karasu'da yer alan doğal güzelliklerden bir tanesidir. Karasu'da en fazla ziyaret edilen ve fotoğrafı çekilen yerler arasında bulunmaktadır. Küçükboğaz gölü Aziziye mahallesinde bulunmaktadır. Küçükboğaz gölü çevresinde mangal ve piknik de yapabilirsiniz. Eğer mangal ve piknik yapmayı seviyorsanız Küçükboğaz gölünü tercih edebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 5) Sapanca Gölü

 Sapanca gölü tam olarak Karasu ilçesinde yer almasa da Karasu'ya yakın bir konumdadır. Karasu'ya gelmişken Sapanca gölünü de geçmeden gitmek olmaz. Sapanca'da ki doğal yerlerden bir tanesi olan Sapanca gölü pek çok balığa da ev sahipliği yapan biyolojik çeşitliliği fazla olan bir göldür. Sapanca gölü çevresinde mangal ve piknik yapmak da mümkündür.