Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Kartalkaya Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Kartalkaya Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? 2021 Kartalkaya Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar? Kartalkaya Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Kartal kaya kayak merkezi de önem kazanmaktadır. Özellikle uygun fiyatlı oluşu ve birçok mekana yakın olmasından dolayı yurt içi turistlerce sıkça tercih edilmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede?

Ülkemizin en önemli kayak merkezinden biri olmasının nedeni de Kartalkaya kayak merkezinin birçok yere yakın olmasıdır. Birçok hikâyeye ve destana konu olan Köroğlu dağlarında bu tesis bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında bol yağış alan Kartalkaya kayak merkezinde pistlerde bulunan kar derinliği kimi zaman 2 metreye dahi ulaşmıştır.

Kartalkaya kayak merkezi Karadeniz bölgesinin bolu ilinin sınırları içerinde bulunmaktadır. Nemli ve ılıman havası nedeni ile karlarının bahar aylarında erimesi muhtemel olarak gözlemlenmektedir. Bu nedenle daha çok ocak şubat aylarında Kartalkaya kayak merkezi aktif olarak kullanılması mantıklı olmaktadır.

Nasıl Gidilir?

Öncelikle Kartalkaya kayak merkezine gitmeden önce hangi şehirde olduğunu ve açık adresinin ne olduğunun bilinmesi son derece önemlidir. Çünkü sık sık karlı havlardan dolayı yanlış bir yere gidilmesi son derece muhtemel olmaktadır.

Ayrıca dağ yolunda kimi zaman aşırı kar yağışları mümkün olmaktadır. Bu nedenle yola çıkmadan önce bütün kış şartlarına uygun araç gereçlerinin alınmasında fayda vardır. Kartalkaya kayak merkezi için bolu iline gelinmesinin ardından sıradaki işlem şehir merkezinden başlayan okları takip etmektir.

Eğer tesise gitmek için okları takip edemiyorsanız veya yol ile aynı anda dikkatinizin toplayamayacağınızı düşünüyorsanız GPS aleti kullanılmasında fayda vardır. Kartalkaya kayak merkezine ulaşılmadan önce kesinlikle dikkatli sürüş yapılmalıdır.

2021 Kartalkaya Kayak Merkezi Giriş Fiyatları Ve Otel Ücretleri Ne Kadar?

Kartalkaya kayak merkezi birçok kayak merkezinin özelliklerinden biri olan giriş için her hangi bir ücret almamaktadır. Fakat konaklama ve aletlerin kullanılması için bir miktar ücret alınmaktadır. Eğer kayak hakkında özel ders alınma isteniyorsa 150 200 lira arasında bir fiyat verilerek der alınabilir.

Kartalkaya kayak merkezi bünyesinde bulunan aletlerin kiralanması ve gerekli kıyafetlerin giyilmesi ile birlikte günlük ücret 150 liradır. Sadece kaymak için bu ücret verilmektedir fakat kiralamalar saatlik değil günlüktür. Bu özelliği sayesinde uzun vadede çok pahalı olarak gözlemlenmemektedir.

Kartalkaya kayak merkezi içinde her bütçeye uygun bir konaklama tesisinin bulunması oldukça mümkündür. Genellikle ziyaretçilerin üç kaldığı gözükmektedir. Çoğu apart otel ve otellerinde günlük ücret alınmaktadır.

Kartalkaya kayak merkezi bünyesinde ki otellerde verilen sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri açık büfedir. Ayrıca Kartalkayanın eşsiz manzarası ile bilrikte açık havada yemek yenilmesi oldukça mümkün ve lezzetlidir.

Kartalkaya Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kartalkaya kayak merkezi kayak sezonunun açılması yılın ilk karının düşmesi ile başlayabilir. Çünkü hâkim hava akımları ve dağlar nedeni ile birçok açıdan kar yağışını çevresine göre bolca almaktadır. Ayrıca tesise düşen karlar son derece doğal ve buzlanması çok nadirdir.

Kartalkaya kayak merkezi en yoğun olduğu gün olarak yılbaşı ve okulların tatil gününün ertesi olarak bilinmektedir. Fakat şuan dünya çapında olan salgın hastalıklar nedeni ile bu duruma biraz gölge düşmüştür. Otel ve tesis girişinde her türlü sağlık önlemleri alınmıştır.

Kartalakaya Kayak Merkezi Pist Uzunluğu Ne Kadardır?

Kartalkaya kayak merkezi diğer emsali olan kayak merkezine göre oldukça uzun olan üç adet pist bulundurmaktadır. Fakat kullanılabilir pist uzunluğu 1850-2200 metre arasında değişmektedir. Bu değişimi belirleyen faktör kar yağışı olmaktadır.

Daha çok kalabalık gruplar ile yapılan ve kızaklar la kayılan Spor aktiviteleri için daha kısa pistler tercih edilmektedir. Diğer ve uzun olan pistler daha çok tehlikeli olan kayak sporu için geçerlidir. Pistte kayak yapılabilmesi için tüm aletlerin tam olması gerekir.

Kartalkaya Kayak Merkezinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neleredir?

Buz sarkıkları veya zemin buzlanması nedeni ile Kartal kaya kayak merkezi çevresinde sıkça yaralanmalar ve kazalar olabilir. Bu nedenle geceleri gezintilere çıkarken dikkat edilmesi Kartal kaya kayak merkezi tarafından önerilmektedir.

Ayrıca gece tek başlarına 65 yaş üzerinde bireylerin ve çocukların tek başlarına geziye çıkması tehlikelidir. Bu gibi yaralayıcı hatta hayati durumlara sebep olunmaması için özellikle dikkat edilmektedir. Kartal kaya kayak merkezi tesisi görevleri 24 saat boyunca buzlanmayı önlemek için çalışmaktadır.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS