Kırşehir Gezilecek Yerler Listesi... Kırşehir'de Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Kırşehir Gezilecek Yerler Listesi... Kırşehir'de Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Kırşehir Gezilecek Yerler Listesi... Kırşehir'de Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Kırşehir, doğal güzelliği ve tarihi alanlarıyla mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Toplamda 7 tane ilçeye sahip olan Kırşehir'de birçok güzellikleri ziyaret ederek görebilirsiniz. Kırşehir'in en önemli özelliğinden biri birçok medeniyetlere yapmış olduğu ev sahipliğiyle, geçmişin izini sürmesidir. Kırşehir ilinin dört bir yanı keşfederek, yakından görmeye başlamanız mümkün olacaktır. Rotanızı Kırşehir olarak belirlediyseniz, birkaç gününüzü ayırmalısınız.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Kırşehir'de Görülmesi Gereken Yerler ve Yapılacaklar Listesi

 Dört mevsim boyunca ziyaretçilerini en güzel şekilde ağırlayan Kırşehir'e ne zaman isterseniz gelmeniz mümkündür. Genelde yaz ayları kurak ve sıcak şekilde geçen şehrin, kış ayında ise kar ve yağış görülür. Kırşehir ziyaretlerinizi daha keyifli şekilde yapabilmeniz için en ideal mevsim ise ilkbahar olacaktır.

 Kırşehir gezilecek yerler oldukça çok olduğundan, tatil severler istedikleri birçok güzel yerlerini görebilmektedir. İlk defa Kırşehir şehrine gelecek gezgincilerin, mutlaka görmesi gereken yerleri listeledik.

 Kırşehir Müzesi Ziyareti Yapmalısınız

 Kırşehir denilince en önemli simgelerinden biri olarak Kırşehir Müzesi gelmektedir. Müzenin en önemli özelliği, M.Ö 3 binli yıllara ulaşan bir geçmişe sahip olmasıdır. 1936 yılı itibariyle yapılan kazı çalışmalarında, pek çok tarihi kalıntılara ulaşılmıştır. Bulunan bu kalıntılar, Kırşehir Müzesi'nde tutulmaktadır. Müzenin en üst katında daha çok etnografik eserler yer alır. Alt bölümünde ise 300 bin eser kalıntısı sergilenmektedir.

 Seyfe Gölü Kuş Cenneti Ziyareti

 Orta Anadolu'da bulunan tuzlu göllerimiz içerisinde Seyfe Gölü'nü tutabiliriz. Mucur ilçe sınırları içerisinde yer alan Seyfe Gölü, çok fazla yağış olmaması nedeniyle kurumuştur. Fakat her ne kadar kuraklıktan kaynaklı bir su çekilmesi olsa da, her şeye rağmen görülmeyi hak eden bir yerdir.

 Mucur Obruk Gölü Ziyareti

 Mucur obruk gölü, Kırşehir görülecek listeler arasında yerini alması gerekir. Kırşehir bölgesine gelen ziyaretçiler, Mucur obruk gölünü es geçmeden ziyaret ediyor. Göz alıcı güzelliği ile adeta dikkat çeken bu yere istediğiniz zaman dilimi içerisinde ziyaret edebilmeniz mümkün oluyor. Mucur obruk Gölü en önemli özelliğinden biri ise çevresinin kayalıklarla çevrili olmasıdır.

 Botanik Güzellik İsteyenlere Japon Bahçesi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Botanik bir güzellik görmek isteyenler, Japon bahçesini tercih edebilecek. Japon bahçesinin inşa yılı 1993 yıllarına dayanmaktadır. Konum olarak Kırşehir'in Karman içerisinde yer alır. Dört mevsim boyunca da ziyaretçilerini ağırlar.

 Obruk Dağı Mağarası Ziyaretleri

 Obruk Mağarası, Kırşehir'in en meşhur diyebileceğimiz mağaralarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Konum olarak şehir merkezine uzaklık mesafesi 10 km kadardır. Kırşehir'e geldiğiniz zaman Obruk mağarasını da es geçmemeniz gerekir.

 Kırşehir'de Yapılacaklar Listesi

 Kırşehir'e geldiğiniz zaman denemeden gitmemeniz gereken bazı önemli şeyler var. Kırşehir gezgincileri için yapılacaklar listesi şu şekildedir.

Kırşehir en meşhur yemeği olan Tandırda pişen çömlek paçayı mutlaka denemelisiniz

Kırşehir'de uğramadan gitmemeniz gereken yerler arasında, Cacabey Medresesi, Uzun çarşıya gidilmelidir.

Termal kaplıca ziyaretlerinizi mutlaka gerçekleştirin

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Onyx taşından yapılmış olan en özel hediyelik eşyaları almadan gitmeyin