Maşukiye Gezilecek Yerler Listesi... Maşukiye'de Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

A A

26.04.2021 - 17:16

Maşukiye Türkiye'nin adet saklı cennetlerinden bir tanesidir. Özellikle sosyal medyada maşukiye ile ilgili pek çok araştırma yapılmaktadır. Maşukiye'de görülmesi gereken pek çok doğal güzellik bulunmaktadır. Bundan dolayı maşukiyeye gelip de bu eşsiz ambiansa tanıklık etmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Maşukiye konum itibari ile Kocaeli'nde yer almaktadır. Ulaşımı son derecede kolay olan bu yerde özel araçlar ile ve toplu taşıma ile doğrudan ulaşım sağlamak mümkündür.

Maşukiye Gezilecek Yerler Listesi... Maşukiye'de Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Maşukiye her mevsim ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır. Her mevsim ayrı bir güzelliği olan Maşukiye serpme kahvaltı deneyimi yaşayabileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesidir. Burada paintball turnuvalarına katılabilir hatta ATV araçları kiralayarak muhteşem bir ATV sürüş deneyimi de yaşayabilirsiniz

 Maşukiye'de en fazla ulaşım tercihlerinin başında ATV araçları gelmektedir. Çok güzel bir piknik deneyimi yaşayacağınız Maşukiye'de kendinize özel bir masa kiralayarak gün boyunca devam eden bir piknik deneyimi yaşamak mümkündür.

 Burada yöresel lezzetlerde çokça tercih edilen bir yerdir. Maşukiye'nin bitki örtüsü de bir hayli zengindir. Meşe ağaçları ve palamut ağaçları bu bölgede fazladır.

 Maşukiye'de Görülmesi Gereken Yerler ve Yapılacaklar Listesi

 1) Sapanca ve Sapanca Gölü

 Maşukiye'ye gittikten sonra eşsiz bir Sapanca gölü manzarasına ne dersiniz? Bu yerde yapılacak şeylerin başında Sapanca gölü ziyareti gelmektedir. Dilerseniz Sapanca gölü manzarasını izleyebilir ya da direkt olarak bu göle Maşukiye üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Sapanca gölüne geldikten sonra Sapanca'yı da gezebilmeniz mümkündür. Bu göle geldikten sonra dilerseniz gölde balık tutabilir eşsiz güzel manzaralı fotoğraflar çekerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

 2) Maşukiye Yaylaları

 Maşukiye'nin en güzel yerlerinden olan Maşukiye yaylaları da mutlaka gezmeniz gereken yerlerden bir tanesidir. Maşukiye yaylaları burada çok fazla sayıda bulunmaktadır. Maşukiye yaylalarında özellikle Kirazlı yaylası ve Kuzu yaylası mutlaka gezmeniz gereken yaylalardan bir tanesidir. Maşukiye yaylalarında doğanın eşsiz güzelliğine şahit olabilir ve burada temiz havayı soluyabilirsiniz. Maşukiye yaylaları sosyal mecralardan da sıklıkla manzara şeklinde paylaşılmakta ve buraya gelenlerin gözde yerlerinden bir tanesi olmaktadır.

 3) Aygır Deresi

 Merkeze yakın bir konumda bulunan aygır deresi de mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Aygır deresi Kartepe zirvelerine de oldukça yakın bir lokasyonda bulunmaktadır. Aygır deresi muhteşem doğal bir güzelliğe sahiptir. Doğal yerleri gezmeyi sevenler için Aygır deresi biçilmiş kaftan olarak bilinir. Dilerseniz derenin kenarlarında piknik yapabilir, sevdiklerinizle çok güzel dakikalar yaşayabilirsiniz. Aygır deresi çevresinde birçok restoran da bulunmaktadır. Özellikle bu derenin çevresindeki restoranlar balık restoranlarından oluşmaktadır.

 4) Derbent

 Maşukiye'ye gelmişken Derbent'e de uğramadan gitmek olmaz tabi ki. Derbent adet Maşukiye'nin muhteşem güzelliğini yansıtan çok güzel bir yerdir. Derbent doğa ile baş başa kalabileceğiniz ender güzellikteki yerlerden bir tanesidir. Derbent'e geldikten sonra burada doğanın eşsiz güzelliğine şahit olacaksınız.

 5) Kartepe

 Maşukiye'ye en yakın yerlerden bir tanesi olan Kartepe de özellikle bu yerin kış turizminde önemli bir pay sahibi olmaktadır. Kartepe ortalama 16 kilometre mesafede bulunan çok güzel bir yerdir. Kış mevsiminde geldikten sonra burada kayak yapabilir ve diğer kış sporlarını gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda Kartepe'de yine teleferik gibi imkanlardan da yararlanmanız mümkündür. Kartepe her sene binlerce kayak severi ağırlayan çok güzel bir yerdir. Kartepe toplamda 1600 metrelik rakıma sahip olan bir yerdir. Marmara bölgesinde ki en büyük ikinci dağ olan Kartepe, konaklamak isteyenler için de iyi bir yerdir.

 6) Alabalık Vadisi

 Piknik yapmayı sevenler için bir diğer alternatif bölgelerden birisi de alabalık vadisidir. Maşukiye'de bulunan alabalık vadisi çevresinde çok güzel piknik alanları yer almaktadır. Aynı zamanda çocukların da oynayabileceği park alanları yine alabalık vadisi çevresinde yer almaktadır. Alabalık vadisi bundan dolayı birçok kişinin tercihi konumundadır. Aynı zamanda burada bulunan restoranlarda da yine güzel bir kahvaltı deneyimi yaşamak mümkündür. Alabalık vadisi en çok gezilen vadilerden bir tanesidir.

 7) Ayrı Gezegen Cam Terası

 Çok güzel bir lokasyonda bulunmaktadır. Bu cam terası Türkiye'nin en büyük cam teraslarından bir tanesidir. 2019 senesinde yapılmış olan bir yerdir. Çok güzel fotoğraflar bu yerde çekilmektedir. Nusretiye Maşukiye'de yer almaktadır.