Meis Adası Nerede, Nasıl Gidilir? Meis Adası Gezilecek Yerler Nelerdir?

Meis Adası Nerede, Nasıl Gidilir? Meis Adası Gezilecek Yerler Nelerdir?

Meis Adası Nerede, Nasıl Gidilir? Meis Adası Gezilecek Yerler Nelerdir?

Meis adası Ege'nin adalarından bir tanesidir. En çok gezilen Ege adalarından bir tanesi olan Meis adası ülkemize yakınlığı ile bilinmektedir. Meis adasına doğrudan ülkemizden gitmek de yine mümkündür. Meis adası Yunanistan'a bağlı olan bir adadır. Milattan önce ki zamanlara kadar tarihi uzanmaktadır. Meis adası Ege'nin en büyük adalarından bir tanesidir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Meis adası 2.1 kilometrelik uzaklığı bulunan bir adadır. Türkiye'ye yakınlığı ile bilinen Meis adasında gezilecek ve görülecek pek çok yer bulunmaktadır. Meis adasının yüzölçümü 7.3 kilometrelik bir adadır. İçerisinde pek çok üzüm ve zeytin ağaçları yetişmektedir. Meis adasına gitmek için deniz yolunu tercih edebilirsiniz. 

 Meis Adası Nerede?

 Meis Adası Ege denizinde yer alan bir adadır. Tam olarak Meis adası Yunanistan'a bağlı olan bir adadır. 

 Nasıl Gidilir?

 Meis adası Yunanistan'a bağlı olduğundan dolayı vize prosedürlerine tabisiniz. Yunanistan Türk vatandaşlarına adalara rahat gidebilmesi için ayrı bir vize prosedürü uygulamaktadır. Meis adasına gitmek için kapı vizesini 50 euro ücret karşılığında hemen alabilirsiniz. Meis adasına doğrudan gidebilmek için yalnızca deniz yolunu tercih edebilirsiniz. Kara yolu ile bu adalara gidiş mümkün değildir. Meis adasına 50 euro karşılığında kapı vizesi alarak deniz yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 Meis Adası Gezilecek Yerler Nelerdir?

 1) Mavi Mağara

 Meis adasının doğal güzelliklerinden bir tanesi olan Mavi mağara mutlaka gezmeniz gereken bir yerdir. Mavi mağara unutmayacağınız anlar yaşayacağınız bir yerdir. Mavi suların derinliklerini keşfetmek için tercih edilebilecek bir yerdir. Mavi mağaranın yüksekliği 25 metredir. Genişliği ise 30 metre olarak bilinmektedir. Mavi mağaraya giriş ücreti 10 euro olarak bilinmektedir. 

 2) St. George

 Meis adasının en ünlü yerlerindendir. St. George çok güzel bir doğa manzarası ile bilinmektedir. St. George aya yorgi olarak da bilinmektedir. Sevdikleriniz ile birlikte gezebileceğiniz bu adada ki en güzel yerlerden olan St. George gün batımını ve gün doğumunu izleyebileceğiniz bir adadır. St. George Meis adasına geçtikten sonra ilk uğramanız gereken yerlerdendir. Burada hem ekonomik bir şekilde akşam yemeği yiyebilir hem de bütün tatil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 3) Meis Adası Sokakları

 Bu ada sokakları ile de ünlü bir adadır. Daracık sokakları ile adeta İtalya sokaklarına benzeyen bir görüntüsüne sahiptir. Meis adasının bu sokaklarında çok güzel manzara fotoğrafları da çekebilirsiniz. Her bir sokağı doğrudan denize çıkan Meis adası sokakları tarihi yolları ile bilinmektedir. Güzel evleri ile bilinen bir sokak olan Meis adası sokakları fotoğraf çekmek için çok güzel bir yerdir. Meis adası sokakları gezmek için en ideal noktalardan bir tanesidir.

 4) St John Kalesi

 Meis adasında ki tarihi yerlerden bir tanesidir. Bu kale 14. yüzyılda inşa edilmiştir. St. John kalesi oldukça serin bir havaya sahiptir. İtalyanlar tarafından inşa ettirilmiş olan bu kale oldukça geniş bir sahil kesimi yer almaktadır. Muhteşem bir Kaş manzarasına sahip olan St John kalesi kilometrelerce uzanan bir sahil şeridine sahiptir. Bu kalenin tepesine çıktıktan sonra bütün Meis adasını kuşbakışı bir şekilde izleyebilirsiniz. Kalenin en tepesinde Yunan bayrağı yer almaktadır. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 5) Lazarakis Restoran

 Meis adasının en ünlü restoranlarından olan Lazarakis restoran bir Rum restoranıdır. Lazarakis restoran adanın tam olarak merkezinde yer almaktadır. Bu adanın bir özelliği ise denize sıfır olması ile bilinmektedir. Birbirinden güzel manzaralara ev sahipliği yapan bu restoranda çok güzel bir akşam yemeği ve öğle yemeği yiyebilirsiniz. Burada yer alan personel ise oldukça güler yüzlü ve sevecendir. Müşterilerin bu adada tercih ettiği bir restoran olan Lazarakis restoran çok lezzetli yemekleri bulunmaktadır.

 6) Ostraka Restoran

 Ostraka restoran Meis adasının en güzel restoranlarından bir tanesidir. Deniz mahsullerinin satıldığı ostraka restoranda özellikle ıstakoz gibi yemekler yer almaktadır. Istakoz yemekleri vejeteryan ürünlerinin de yer aldığı bir restorandır. Deniz mahsullü makarnaların bulunduğu Ostraka restoran da ailecek yemek yemeniz de mümkündür. Ostraka restoran Meis adasının sayılı restoranlarından bir tanesidir. Adanın en iyi restoranlarından olan Ostraka restoran muhteşem yemeklere sahiptir. Eğer Yunan mutfağını yakından tanımak istiyorsanız Ostraka restoran tam da size göre bir restoran olup gelmeden önce rezervasyon yapabilirsiniz.