Perşembe Yaylası Nerede? Perşembe Yaylası'na Nasıl Gidilir? Perşembe Yaylası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Perşembe Yaylası Nerede? Perşembe Yaylası'na Nasıl Gidilir? Perşembe Yaylası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ülkemiz doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Ülkemizin doğal güzelliklerinden biri olan Perşembe Yaylası'da son yıllardır iyice popülerliğini arttırmış olan bir yayladır. Perşembe Yaylası içerisinde pek çok doğa faaliyetleri yapmak mümkündür. Perşembe Yaylası muhteşem bir manzaraya sahip olan adeta doğa harikası bir yerdir. Bundan dolayı buraya gelerek fotoğraf çektirenlerin sayısı bir hayli fazladır. Perşembe Yaylası bin 500 rakımlı olan yaylalardan bir tanesidir. Burayı ziyaret etmek isteyenler Perşembe Yaylası'na nasıl gidileceğini merak etmektedirler. Perşembe Yaylası Karadeniz'in en güzel yaylalarından bir tanesidir.

Perşembe Yaylası Nerede?

Perşembe Yaylası Ordu ilimizde yer almaktadır. Ordu'nun Aybastı ilçesinde bulunur.

Perşembe Yaylası'na Nasıl Gidilir?

Perşembe Yaylasına gitmek için pek çok güzergahı tercih edebilirsiniz. Öyle ki Perşembe yaylasına hem özel aracınız ile hem de toplu taşımayı kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ordu'ya geldikten sonra Perşembe ilçesine giden tabelaları takip edin. Perşembe ilçesine geldikten sonra dilerseniz bu noktadan itibaren navigasyon açabilirsiniz. Navigasyon açtıktan sonra perşembe yaylasına hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Perşembe ilçesinden Perşembe yaylasına gitmek yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.

Perşembe yaylasına giden toplu taşıma araçları da yer almaktadır. Bunun için tur şirketlerine de katılabilirsiniz. Ordu merkezde bulunan tur şirketleri ile anlaşarak Perşembe yaylasına doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda tur şirketlerini tercih etmek istemiyorsanız merkeze geldikten sonra burada ki otobüsleri, midibüsleri ve minibüsleri tercih edebilirsiniz. Perşembe ilçesine ulaşım sağladıktan sonra ikinci bir aktarma ile Perşembe yaylasına giden minibüslere ve otobüslere binerek bu yaylaya ulaşabilirsiniz.

Perşembe Yaylası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Perşembe Yaylası Aybastı ilçesine tam olarak 17 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Perşembe yaylası tam olarak 1500 rakımlı bir yayladır. Özellikle yaz aylarında en çok ziyaret edilen yaylalardan bir tanesi olarak bilinir. Perşembe yaylası içerisinde yemyeşil bir bitki örtüsü hakimdir. Çok ilginç bir menderesi olan perşembe yaylası özellikle şehrin turizm gelirini oluşturmaktadır. Perşembe yaylası ilkbahar ile birlikte ziyaretçi kabul etmeye başlamaktadır. Doğa harikası olarak bilinen Perşembe yaylası hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiş durumdadır.

Özellikle Perşembe yaylası Türklerin Malazgirt zaferinden sonra Anadolu'da ilk yerleştiği yaylalardan bir tanesi olarak bilinir. İçerisinde çok doğal göllerin olduğu kabul edilen Perşembe yaylası şelaleleri ile ünlü olan bir yayladır. Turizm merkezi açısından da önemli bir yayla olan Perşembe yaylası içerisinde apart ve pansiyonlar da yer almaktadır. Dolayısıyla bu yaylaya geldikten sonra günü birlik olarak da durabilir dilerseniz apart ve pansiyon gibi konaklama imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Perşembe yaylası içerisinde marketler ve restoranlar da bulunmaktadır. Dolayısıyla her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yayladır. Perşembe yaylası doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin geldiği ve yeşillik sevenlerin ilgi odağı haline geldiği bir yayladır.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS