Safranbolu'da gezilecek yerler ve yapılacaklar listesi

Karabük sınırları içerisinde yer alan Safranbolu, hafta sonu ya da kısa bir yaz tatili düşünenler için en uygun adresler arasında yer alıyor. Özgün mimariye sahip evleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Safranbolu turizm açısından da Karadeniz bölgesinin en önemli illerinden biri.Tarihi değerleri, yöresel lezzetleri, gelenek ve görenekleri, kendine özgün mimarisiyle dikkat çeken evleri ile adından söz ettiren Safranbolu'da gezilecek yerleri sizin için derledik.

Tokatlı Kanyonu

Doğal güzellikleri ile dikkat çeken Tokatlı Kanyonu yürüyüş seven doğa tutkunları için vazgeçilmez bir adres. Tokatlı Kanyonu'nda kuş cıvıltıları arasında nehir boyunca yürüyüş yapabilirsiniz.

Safranbolu Kristal Teras

Heyecan verici bir deneyim yaşamak istiyorsanız Safranbolu Kristal Teras tam size göre. Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan cam seyir terası, 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan terasta eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını izleyebilmeniz mümkün.

Safranbolu Yörük Köyü
Safranbolu Yörük Köyü'nde tarihi evler ve konaklar karşınıza çıkıyor. Yine buraya gelmişken Yörük Sofrası’nda çay eşliğinde gözleme yemeden dönmeyin!
Safranbolu Kent Tarihi Müzesi
Safranbolu Kent Tarihi Müzesi'nde kente dair her türlü tarihi bilgi, belge, eşyalar ve kente ait geleneksel el sanatlarına dair sunumlar yer alıyor.
Safranbolu Evleri

Bölgenin simgesi olan Safranbolu evleri, Türk kültürünü, aile yaşantısını aktaran görülmeye değer yapılardan. Evlerin en önemli özelliklerinden biri de hiçbirinin diğerinin manzarasını kapatmayacak şekilde tasarlanmış olmasıdır.

Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşırken müthiş mimarisi ile dikkat çeken evleri hayranlıkla izleyeceksiniz.

Hıdırlık Tepesi
Safranbolu gezisinde şehrin önemli noktalarından biri olan Hıdırlık Tepesi'ne uğramadan dönmeyin! Hıdırlık Tepesi şehrin girişindeki tepede yer alıyor. Bir taraftan eşsiz manzaranın fotoğraflarını çekerken bir yandan da çayınızı, kahvenizi yudumlayabilirsiniz.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS