Yedigöller Milli Parkı Nerede? Yedigöller Milli Parkı'na Giriş Ne Kadar, Gece Kalınır Mı?

Yedigöller Milli Parkı Nerede? Yedigöller Milli Parkı'na Giriş Ne Kadar, Gece Kalınır Mı?

Yedigöller milli parkı birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Havaların güzelleşmesiyle birlikte ülkenin her yerinden ziyaretçi almaya başlamış olan Yedigöller milli parkı, ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunmaktadır. Bolu Merkeşler’de yer alan Yedigöller Milli Parkı, ülkemizin görülmesi gereken güzellikleri arasında bulunmaktadır.

Yedigöller Milli Parkı Nerede?

Yedigöller milli parkına gitmek isteyen kişilerin en fazla araştırdığı konulardan birisi de Yedigöller mili parkının nerede olduğu olarak ifade edilebilir. Yedi göller milli parkı Karadeniz bölgesinde bulunan bir park olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Yedigöller milli parkı, Bolu ilinde bulunmakta olan bir milli park olarak ifade edilebilir.

Yedigöller Milli Parkı'na Giriş Ne Kadar?

Yedigöller milli parkı, Türkiye'de yer alan bir milli parktır. Ziyaret etmek isteyen kişiler de öncesinde giriş ücreti ile ilgili bilgi edinmek ister. Yedigöller milli parkına araçsız olarak girmek isteyen kişilerin, kişi başı 8 TL ücret ödemesi gerekmektedir. İndirimli olarak girecek olan kişilerin ödemesi gereken ücret 4 TL olarak ifade edilebilir. Motosiklet ile girmek isteyen kişilerin 16 TL ve otomobil ile girmek isteyen kişilerin ise 24 TL ödemesi gerekmektedir.

Aynı zamanda ticari ve büyük araçlar ile de Yedigöller milli parkına gitmek mümkündür. Minibüs ile giriş ücreti 72 TL, midibüs ile giriş ücreti 120 TL ve otobüs ile giriş ücreti 240 TL olarak belirlenmiştir.

Yedigöller Milli Parkında Gece Kalınır mı?

Yedigöller Milli Parkı, şehir merkezinden oldukça uzakta bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da geceleri konaklamayı tercih eden ziyaretçiler için bir çok konaklama imkanı bulunmaktadır. Yedigöller milli parkında konaklamak isteyen kişiler için bir otel bulunmamaktadır. Ancak doğayla iç içe olacak şekilde bir çok konaklama imkanı bulunmaktadır.

Milli park içerisinde yer alan bungalov evlerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda çadırınızı kurarak doğa içerisinde konaklamayı da tercih edebilirsiniz. Bolu üzerinden Yedigöller milli parkına ulaşım sağlamak en fazla tercih edilen yol olarak ifade edilebilir.

Yedigöller Milli Parkı Hakkında Bilgiler

Yedigöller milli parkında eşsiz güzelliklere sahip yedi farklı göl bulunmaktadır. Oldukça farklı manzaralara sahip olan Yedigöller, şehirden uzaklaşmak ve doğada vakit geçirmek isteyen kişiler için güzel bir tercih olarak değerlendirilebilir. Yedigöller;

Büyükgöl,

Seringöl,

Deringöl,

Nazlıgöl,

Küçükgöl,

İncegöl ve

Sazlıgöl olarak sayılabilir.

Yedigöller Milli Parkına Nasıl Gidilir?

Yedigöller milli parkına gitmek isteyen kişilerin, otobüsten Bolu sapağını geçerek ilerlemesi gerekmektedir. Yedigöller milli parkına gitmek isteyen kişiler hem Bolu yolunu hem de Mengen yolunu tercih edebilir. Milli parka ulaşmak isteyen kişilerin Mengen'den 53km Bolu üzerinden ise 42km yol gitmesi gerekmektedir.

Bolu Gerede yolunda ilerlerken 15-20 km ilerde Yedigöller tabelasını görünce dönülmesi gerekmektedir. Bu şekilde kolay bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür. Yedigöller milli parkı, kamp yapmak isteyen kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS