Son dakika... Bahçeli'nin erken seçim çıkışıyla ilgili Bekir Bozdağ'dan açıklama

Video: Son dakika... Bahçeli'nin erken seçim çıkışıyla ilgili Bekir Bozdağ'dan açıklama
<a class="in-news-link" href="/bakanlar-kurulu" target="_blank" title="Bakanlar Kurulu haberleri">Bakanlar Kurulu</a> toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü <a class="in-news-link" href="/bekir-bozdag" target="_blank" title="Bekir Bozdağ haberleri">Bekir Bozdağ</a>, gazetecilerin <a class="in-news-link" href="/erken-secim" target="_blank" title="erken seçim haberleri">erken seçim</a> sorularına "<a class="in-news-link" href="/mhp" target="_blank" title="MHP haberleri">MHP</a> Genel Başkanı <a class="in-news-link" href="/devlet-bahceli" target="_blank" title="Devlet Bahçeli haberleri">Devlet Bahçeli</a> ile Cumhurbaşkanı <a class="in-news-link" href="/recep-tayyip-erdogan" target="_blank" title="Recep Tayyip Erdoğan haberleri">Recep Tayyip Erdoğan</a> arasında yarınki görüşmeyi beklemenizi tavsiye ederim" cevabını verdi. Bekir Bozdağ, "Ege'de bulunan adalarla ilgili ihtilaflı olan konular çok nettir. <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'nin Ege'de bir oldu bittiye göz yumması izin vermesini kimse Türkiye'den beklemelidir" dedi.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gazetecilerin erken seçim sorularına "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yarınki görüşmeyi beklemenizi tavsiye ederim" cevabını verdi. Bekir Bozdağ, "Ege'de bulunan adalarla ilgili ihtilaflı olan konular çok nettir. Türkiye'nin Ege'de bir oldu bittiye göz yumması izin vermesini kimse Türkiye'den beklemelidir" dedi.

 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bahçeli'nin erken seçim çağrısıyla ilgili olarak, "Yarın MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile AK Parti Lideri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi 13.30'da bir araya gelecekler ve konuyu değerlendirecekler. Esasında bu konuya ilişkin gerekli değerlendirme ve açıklamalar, bu değerlendirmeden sonra yapılacaktır. Onun için yarın 13.30'u beklemenizi tavsiye ederim." dedi.

Ege Denizi'nde yaşanan gerginlik için ise Bozdağ, "Ege'de bulunan adalarla ilgili ihtilaflı olan konular çok nettir. Türkiye'nin Ege'de bir oldu bittiye göz yumması izin vermesini kimse Türkiye'den beklemelidir. Eğer Yunanistan öyle bir hesap yapıyorsa o hesap Ege Denizi'nin içinde batar gider. Ege Denizi'nde ve adalarında istenmeyen olayların yaşanmaması için Yunanistan tarafının provokatif ve saldırgan tutumlarından vazgeçmesi lazım. Aksi takdirde bizim de hiç istemediğimiz tatsız hadiseler olabilir. Bunu önlemenin yolu Yunanistan tarafının yaptığı çocuksu, provokatif hareketleri tekrarlamamasıdır." diye konuştu.

Bozdağ, Bugün açıklanan AB İlerleme Raporu'yla ilgili ise "raporun içerisinde bazı olumlu açıklamalar var ama bu olumlu açıklamalar, Türkiye'ye yapılan haksızlığı örtmeye yetmez. Avrupa Birliğine tam üyelik Türkiye için değişmemiş bir hedeftir. Ancak maalesef Türkiye ile aynı ekonomik şartları, aynı siyasi ve hukuki şartları taşımayan, Türkiye'den çok geri olan pek çok ülkeyi Avrupa Birliği'ne tam üye yaptıkları halde ısrarla Türkiye'ye karşı olumlu adımlar atmamakta direniyorlar. Burada Avrupa Birliği'nden uzaklaşan Türkiye değil, Avrupa Birliği'ne tam üyelik konusunda tarafsız davranmayan, maalesef taraflı olan, eşit, adil davranmayan AB'dir. Biz buna rağmen Avrupa Birliği hedefinden vazgeçmedik, bundan sonra da vazgeçmeye niyetimiz yok. Eğer onlar vazgeçiyorlarsa o zaman çıksınlar, 'Biz Türkiye'ye ilişkin kanaatlerimizi değiştirdik, vazgeçtik' desinler." ifadelerini kullandı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS