Son dakika... Londra polisi açıkladı: Metro istasyonundaki patlama terör saldırısı

izlenme 21,860
  1. Dünya
Video: Son dakika... Londra polisi açıkladı: Metro istasyonundaki patlama terör saldırısı
Bu sabah Londra metrosunda bir <a class="in-news-link" href="/patlama" target="_blank" title="patlama haberleri">patlama</a> meydana geldi. Çok sayıda yaralı olduğu öğrenildi, olay yerine ambulanslar sevk edildi. Olay yerini inceleyen Londra polisi bunun bir terör saldırısı olduğunu açıkladı ve soruşturma başlattı.

Bu sabah Londra metrosunda bir patlama meydana geldi. Çok sayıda yaralı olduğu öğrenildi, olay yerine ambulanslar sevk edildi. Olay yerini inceleyen Londra polisi bunun bir terör saldırısı olduğunu açıkladı ve soruşturma başlattı.

Parsons Green metro istasyonundaki patlamanın kaynağının trende arka vagondaki bir kutunun olduğu belirtildi. Londra polisi yapılan incelemeden sonra bunun bir terör saldırısı olduğunu açıkladı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Düzenekte zaman ayarı olduğu ve erken patlatıldığı bilgisine ulaşıldı. 

İngiltere Başbakanı Theresa May'ın patlamaya ilişkin düzenli olarak bilgi aldığı ifade edildi. Londra Belediye Başkanı Sadık Khan, olayın terör eylemi olduğuna yönelik bulguların artmasının ardından "Terör bizi asla yıkamaz" açıklamasında bulundu. 

Olayda çok sayıda yaralı olduğu bildirildi. Bazı istasyonlar arasında metro seferleri durduruldu. 

 

Patlamanın olduğu Parson's Green metro istasyonu: 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS